Про відомих

«У мене є мрія» – Мартін Лютер Кінг

15 січня 1929 р. в Атланті, штат Джорджія, США, народився Мартін Лютер Кінг – найвідоміший афро-американський баптистський проповідник і лідер визвольного Руху за громадянські права чорношкірих у США.

Мартін Лютер Кінг народився в сім’ї пастора баптистської церкви. У 1947 році Кінг був рукопокладений як служитель і став у церкві помічником батька. Отримавши у 1948 році в коледжі ступінь бакалавра із соціології, він поступив у теологічну семінарію Кроузера в Честері, штат Пенсильванія, де у 1951 році отримав ступінь бакалавра богослов’я. В 1955 році Бостонський університет присудив йому ступінь доктора теології.

Рік перед тим, у 1954-му, Кінг став пастором баптистської церкви в Монтгомері, штат Алабама. В Монтгомері він очолив велику акцію протесту темношкірого населення проти расової сегрегації у громадському транспорті. Бойкот автобусних ліній в Монтгомері, що тривав більше, ніж 380 днів, не дивлячись на спротив влади і расистів, призвів до успіху акції – Верховний суд США визнав сегрегацію в Алабамі неконституційною.

Своїми виступами (деякі з них сьогодні вважаються класикою ораторського мистецтва) він закликав домагатися рівності мирними засобами. Його промови дали енергію руху за громадянські права у суспільстві – почалися марші, економічні бойкоти і так далі.

Широковідомою стала промова Мартіна Лютера Кінга «У мене є мрія» (англ. «I have a dream»), яку під час маршу на Вашингтон у 1963 році біля підніжжя монумента Лінкольну слухали біля 300 тисяч американців. У цій промові він прославив расове примирення. Кінг заново визначив суть американської демократичної мрії і розпалив у ній новий духовний вогонь. Роль Кінга у ненасильницькій боротьбі за прийняття закону, що забороняє расову дискримінацію, була відмічена Нобелівською премією миру.

Як політик, Мартін Лютер Кінг визначав керівництво рухом на захист громадянських прав як продовження попередньої пастирської служби і використовував у більшості послань афро-американський релігійний досвід. Згідно із традиційним стандартом американських політичних поглядів, він був лідером, що вірив у християнську любов.

Більше про відомих християн:

3 квітня 1968 року, виступаючи в Мемфісі, Кінг сказав: «Попереду у нас важкі дні. Але це не важливо. Бо я побував на вершині гори… Я дивився вперед і побачив Землю обітовану. Можливо, я не буду там із вами, але хочу, щоб ви знали зараз – всі ми, весь народ побачить цю Землю».

4 квітня, о 18 год. 01 хв. Кінга смертельно поранив снайпер, коли той стояв на балконі у мемфіському мотелі «Лорейн». Його вбивця, Джеймс Ерл Рей, отримав 99 років за ґратами. Офіційно було визнано, що він діяв наодинці, однак і досі і не стихають суперечки про те, що Кінга убили в результаті змови.

forumeast.eu

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button