Варто замислитись

Церква – Божий Дім

Є теми, які видаються надзвичайно простими, проте насправді надзвичайно глибокі. Церква як духовний дім – одна з таких тем.

Що таке Церква?

Чимало людей і нині думають, що Церква – це лише будівля. Справді, богослужіння проходять у храмі чи молитовному будинку, але Біблія говорить нам, що Церква – це більше, ніж будинок або певна організація.
Загальновідомо, що в Біблії слово «церква» вживається у двох значеннях:

1) Вселенська Церква. Вона складається з усіх тих, хто вірить у Ісуса Христа як Господа та Спасителя. Вселенська Божа Церква – це не якась церковна будівля або визначена конфесія. Це не якась певна культура, країна або раса. Це всі ті, хто вірить у Ісуса Христа як Господа і Спасителя.

2) У Новому Завіті є багато прикладів помісних церков. Наприклад, у Посланні до Галатів, 1:1–2, апостол Павло звертається до «церков Галатії». Це були групи віруючих, які збиралися разом, щоб навчатися, спілкуватися, молитися, поклонятися тощо. Але вони не лише збиралися і розходилися, вони жили цією спільнотою.

Я можу жити життям Церкви, коли виконую біблійні слова «любіть один одного», коли ми всі як церковна єдність, громада, спільно шукаємо застосування авторитетного Слова. Хоча Біблія говорить про різну роль людей у Церкві, але ця роль у жодному біблійному уривку не зводиться лише до нетривалого спільного «офіційного» часу літургії.

Більше про те, що таке церква:

Отже, Церква (як Вселенська, так і помісна) повинна стати спільнотою всіх віруючих у Господа поза часом, поза етносом, поза всіма суспільними чи політичними розподілами, громадою, яка є спільнотою, сповненою життя і поклоніння Богові, зростання в Ньому та свідчення про Христа іншим. Бо ж говорить Писання: «Нема юдея, ні грека, нема раба, ані вільного, нема чоловічої статі, ані жіночої, бо всі ви один у Христі Ісусі! А коли ви Христові, то ви Авраамове насіння й за обітницею спадкоємці» (Гал. 3:28–29).

Іван Кундеренко

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button