Християнські новини

У Києві відбувся Всеукраїнський форум сім'ї

Всеукраїнський Форум сім’ї вчетверте зібрав близько тисячі делегатів зі всіх областей України, гостей зі США, Ірландії, Литви, Латвії. Громадські активісти, представники влади та ЗМІ, священнослужителі, військові зібралися у столичному Українському домі з метою підтримки та зміцнення інституту сім’ї як головного фундаменту для відродження країни.
Всеукраїнський форум сім'ї
На початку заходу глави церков разом із Президентом України та всіма делегатами помолились молитвою “Отче наш”. Далі очільник держави Петро Порошенко привітав учасників форуму та подякував організаторам, наголосивши, що сьогодні необхідно зміцнювати українську сім‘ю.
Україна сьогодні є одним з лідерів захисту сімейних цінностей. Протягом 2018 року понад 200 тисяч учасників долучилися до вуличних акцій на підтримку сім’ї.
“Немає потреби говорити про актуальність захисту сімейних цінностей, адже українська сім’я знаходиться у хворобливому і немічному стані, сирітство, розлучення… Священне Писання – це не людська вигадка, а Боже звершення, сім’я – союз двох статей, чоловічої та жіночої», – наголосив голова Православної Церкви України митрополит Єпіфаній.
Митрополит Епіфаній
Наочним прикладом безпосередньо на Форумі стала багатодітна родина Ковалевичів з Рівненщини, що виховують дев’ятнадцятеро біологічних дітей. Батько 11 донечок та вісьмох синів зазначив, що діти – це подарунки неба та закликав не боятися народжувати дітей. Після його виступу багато хто жартував, що сьогодні запроваджується мода мінімум на трьох дітей, максимум на дев’ятнадцять.
Павло Унгурян
«Український народ впродовж багаторічної історії ввібрав у свою культуру найкращі моральні і християнські цінності, які стали основою для побудови міцної і щасливої родини, що завжди було головною цінністю наших батьків і прадідів. Однак сьогодні ми повинні захищати українську родину, яка зазнала серйозних руйнувань протягом останнього десятиліття. І в цьому об’єдналися навіть політики перед виборами. Водночас, різні деструктивні сили активізувалися і використовують усі можливості, щоб зруйнувати українські сімейні і духовні традиції, нав’язуючи аморальні цінності» – зазначив Павло Унгурян, народний депутат України, координатор Національного сімейного руху.
Нинішній стан сім’ї в Україні можна охарактеризувати як критичний: українська нація стабільно зменшується, впродовж останніх років кількість населення щорічно скорочується на 250 тис. осіб, за роки незалежності кількість українських дітей зменшилася вдвічі (з 14 млн. до 7 млн.); внаслідок цього Україна нині входить до тридцяти «найстаріших» країн світу за часткою осіб віком 60 років і старше; рівень розлучень стабільно високий і становить понад 60%, через що понад 4 млн. дітей росте без батька, а близько 25% дітей виховуються в проблемних сім’ях (алкоголь, наркоманія, насильство тощо).
“Жоден підручник не навчає, як будувати сім’ю, а ми хочемо міцні родини? Не будьмо ентузіастами, що хтось це зробить, нам треба працювати з батьками, щоб вони знали Бога. Прохання з 1 по 11 клас запровадити урок Біблії! Не релігії, бо вона у кожного своя, а Біблії. Це багатючий скарб”, – заявив Михайло Паночко, головуючий у Раді євангельських протестантських Церков України, старший єпископ Української Церкви християн віри євангельської.
“Ми маємо сформувати одну загальноукраїнську стратегію підтримки і розвитку сім’ї як першої і однієї з найважливіших цінностей розвитку суспільства. Саме це закладе довгострокові перспективи для правильного і належного розвитку нашої країни. Задля цього варто об’єднуватися і на всіх рівнях проголошувати сім’ю як цінність” – підсумував Валерій Антонюк, голова Духовної Ради Всеукраїнського Собору та Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів.
Тема сім’ї об’єднує діаметрально різних за поглядами людей, навіть політиків перед виборами. Про подолання кричущої демографічної кризи, яка становить загрозу національній безпеці України, про важливість родини та необхідність формування ефективної сімейної поліики засвідчили у своїх промовах на Форумі Президент України Петро Порошенко, секретар РНБО та координатор Всеукраїнського Собору Олександр Турчинов, Міністр юстиції Павло Петренко, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, голови депутатських фракцій Верховної Ради Юлія Тимошенко, Олег Березюк, Максим Бурбак та інші.
Іноземні гості Президент Всесвітнього Конгресу сімей Брайан Браун зі США, депутат Сейма Латвії Інга Біте, засновник просімейного руху в Ірландії Лоркан Прайс запевнили українців, що вони рухаються в правильному напрямку та закликали не піддаватися на закиди з Зах оду щодо ґендерної ідеології.

Більше про сімейні цінності:

Результом Форуму стала Резолюція, у якій учасники Всеукраїнського форуму сім’ї наголосили на природній суті подружжя та родини – законного союзу чоловіка і жінки, які народжують/адаптують та виховують дітей. Згідно з Конституцією України, національним законодавством та визнаними Україною міжнародними правовими документами, держава має зобов’язання розвивати та захищати інститут сім’ї. Сімейна політика є ключовою складовою стратегії національної безпеки України. Захист інституту сім’ї повинен стати пріоритетним у державній політиці та національній стратегії.
Організатор Всеукраїнського Форуму сім’ї – Національний сімейний рух з ініціативи Всеукраїнського собору та за підтримки Міжфракційного депутатського об`єднання «За духовність, моральність та здоров`я України».

Світлана Кучеренко


 
 
 
 
 
 
 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button