Варто замислитись

Повість про двох батьків

Жили собі два тати.

Перший батько встановив недосяжні стандарти для своїх дітей. Він був злий і, здавалося, йому неможливо догодити. Він постійно нагадував своїм дітям, що якщо вони не відповідають прізвищу, вони не його діти.

Він постійно підштовхував їх такими запитаннями та заявами, як:

«Ви впевнені, що ви є частиною нашої родини? Ваша поведінка цього не показує».

«Я не буду називати тебе своєю дитиною, якщо ти будеш поводитися так».

«Ще раз зазнаєш невдачі, і ти вийдеш із сім’ї».

Діти цього батька постійно були на нервах. Для багатьох дітей його погрози призвели не до покори, а радше до бунту. Навіть діти, які слухалися його, робили це зі страху, а не з любові. Вони постійно замислювалися і мали величезні сумніви в собі. Багато з цих дітей виросли й стали дорослими з проблемами поведінки, які тривали все життя. Вони найбільше потребували психологічної консультації.

Інший батько був люблячим. Він також мав високі стандарти для своїх дітей, але він був сповнений рішучості допомогти їм жити згідно з ними. Коли вони падали й зазнавали невдачі, він пропонував їм негайне й повне прощення. Замість того, щоб засуджувати їх, він навчав їх. Замість того, щоб розлютити їх, він підбадьорював їх. Замість того щоб погрожувати їм, він зміцнив їх.

Так, він карав своїх дітей, коли вони порушували сімейне правило, але метою завжди було допомогти їм жити повноцінним життям. Цей тато був майже одержимий тим, що його діти ходили з упевненістю, що він любить їх, незважаючи ні на що.

Коли його діти порушували його правила, він заохочував їх такими словами, як:

«Я тебе люблю. Тому я притягну вас до дисциплінарної відповідальності».

«Наслідки за ваш вибір будуть болючими, але зрештою вони допоможуть вам жити чесним життям».

«Ти моя дитина, і я ніколи, ніколи, ніколи не покину тебе і не покину тебе — незважаючи ні на що».

Як ви думаєте, який батько виростить більше вихованих дітей? Коли ці діти виростуть у дорослих, яка група з більшою ймовірністю буде боротися з розірваними стосунками, потребуватиме нескінченних годин терапії та витримає сповнене болю життя? Які діти із більшою ймовірністю стануть дорослими, які живіть сміливо, порядно та з високими стандартами?

Якщо Євангеліє, яке ви проповідуєте, зображує Небесного Батька, який відкрито чи непомітно повідомляє Своїм дітям: «Якщо ви заблукаєте, можете бути впевнені, що ви не моя дитина» або «Я можу вигнати вас у будь-який момент, якщо ви не живете відповідно до моїх стандартів», тоді ваше Євангеліє – це зовсім не Євангеліє.

Ми врятовані тільки вірою в Христа (Івана 6:47). У той момент, коли ми щиро віримо в те, що Ісус спасе нас, на основі Його смерті, поховання та воскресіння, ми усиновлені в сім’ю Бога (Галатам 3:26). Він ніколи не покине нас і не покине (Євреям 13:5). Ця реальність не є дозволом грішити, а причиною служити Богові всім серцем (Римлянам 12:1).

Читайте також:

Коли ми грішимо, наш Батько каратиме нас (Євреям 12:6), але Він ніколи не вижене нас і не втратить (Івана 6:37-39). Якщо ми продовжуємо грішити, Він може навіть передчасно взяти нас на небеса (1 Коринтянам 11:30, 1 Івана 5:16), і ми будемо страждати від відсутності нагород (1 Коринтянам 3:11-15). Але якщо ми щиро повірили в Ісуса, ми — діти Бога, яких Він любить незважаючи ні на що (Римлянам 8:29-39).

Це не вільний доступ до гріха, а причина приносити себе Богові як живу жертву (Римлянам 12:1) протягом усього життя.

Автор: Грег Стаєр

Джерело: churchleaders.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button