Релігія

У Києві буде проведена 20-та щорічна конференція Європейської асоціації дослідників релігії (EASR)

Поважний науковий форум – 20-та щорічна конференція Європейської асоціації дослідників релігії (EASR) буде проведена у Києві в липні 2023 року. Рішення було прийнято Генеральною асамблеєю EASR у 2019 році. Тема: «Релігії: зв’язки та рухи» була погоджена правлінням EASR у 2021 році.

Джерело: risu

«Ця конференція стане найважливішою подією для української релігійної громади, дозволить їй подолати пострадянські комплекси та нарешті закріпитися в європейській професійній спільноті. А також це ще одна можливість гідного представлення України на міжнародній арені», − повідомили РІСУ організатори.

Це стане важливим етапом у розвитку сучасної науки про релігію. Ідею проведення конгресу в Києві підтримали всі національні об’єднання, які входять до EASR, а це означає, що Україна є авторитетом Української асоціації релігієзнавців у світі.

Європейська асоціація релігієзнавства об’єднує науковців із різних країн, найактивнішими з яких є колеги із Західної Європи. Відповідно, щорічні конференції, перша з яких відбулася у 2001 р., відбувалися у західноєвропейських університетах. Поки що єдиною пострадянською державою, яка приймала щорічну конференцію, є Естонія (Тартуський університет, 2019). У 2021 році конференція відбулася в Пізі (Італія), в ній взяли участь близько 900 учасників, у тому числі українські вчені. У 2022 році Конгрес відбудеться в Ірландії. УАР яка є членом Міжнародної асоціації релігієзнавців (IAHR) з 2000 року, приєдналася до Європейської асоціації у 2016 році.

«Як одна з наймолодших організацій-членів, нам є що запропонувати нашим європейським колегам: багату релігійну історію України та успішний сучасний досвід міжконфесійного діалогу; кілька православних і дві великі католицькі Церкви; батьківщина хасидизму та теософського руху; найбільша (з урахуванням Росії) за кількістю громад православна і баптистська (включаючи Англію) країна в Європі; перший храм Церкви IHSOD у Східній Європі, – кажуть в УАР. – Крім того, останній досвід отримання автокефалії в православ’ї. Завдяки нашій унікальності європейські колеги підтримали ідею проведення щорічної конференції в Києві».

Ініціативна група у складі богословів Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, Київського національного університету імені Тараса Григоровича Шевченка, ГО «Українська асоціація релігієзнавства» та ГО «Майстерня академічного релігієзнавства», закликає долучитися до організації та проведення цього масштабного заходу. Крім того, до оргкомітету запрошено представництво Міністерство закордонних справ, Київську міську державну адміністрацію, МКУ, МОН, представників українських університетів.

Також організатори запрошують до співпраці потенційних спонсорів, які будуть представлені у всіх інформаційних матеріалах форуму.

Читайте також: 

Ювілейна Міжнародна наукова конференція «Історія релігій в Україні» пройде в онлайн-режимі

«Конференція зможе продемонструвати не лише причетність нашої релігійної громади до європейської, а й готовність нашої країни до проведення та організації потужних міжнародних заходів. Для нашої країни, безумовно, конференція є важливим іміджевим проєктом, адже це ще одна можливість розповісти світові про Україну, довести її бажання стати рівноправним членом європейської спільноти. Тому Київський форум має стати подією не лише наукового та культурного, а й державного значення», – зазначив президент Української асоціації релігієзнавців професор Анатолій Колодний.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button