+62 з 5 або «Ода вчителям»

Вчора мені повідомили важливу і дуже приємну для мене новину. Подзвонила методист з Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та сказала… Але, про це в кінці…
Спочатку про вчителів.
Роль вчителя у нашому житті
Після батьків вчителі є найважливішими людьми, які впливають на формування нашої особистості й на наше майбутнє життя. Саме вони беруть безпосередню участь у формуванні нашої особистості, нашого світогляду, закладають наші життєві цінності, поняття про етику і мораль…
Моя мама – вчитель музики. Ще у мене був вітчим – він також був учителем і навіть директором школи, в якій я навчався. Я бачив життя вчителів «зсередини».
Вчителі – це люди, які ніколи не зупиняються, постійно відкриті до нових знань, постійно підвищують свою кваліфікацію, прагнуть йти, а іноді бігти в ногу з часом, щоб передати найкращим чином дітям свої знання, а найкращі з них – правильні життєві цінності.
Вони витрачають багато фізичних і душевних сил, працюючи в школі з дітьми, і тому у них тривала відпустка. Майже все літо у відпустці – це те, що мені найбільше подобалося в маминій роботі.
Наперекір відпустці…
Цього літа, попри пору відпусток, я провів 4 тренінги для 140 вчителів 6 областей України. В кінці серпня до великої (понад 1300) команди вчителів і тренерів «Школи подружнього життя» приєдналися ще 62 вчителя з 5 областей.
Викликають особливу повагу вчителі, які під час своєї відпустки змогли витратити свій час, сили й навіть гроші, щоб пройти перепідготовку і стати сертифікованими фахівцями, що зможуть навчати старшокласників і студентів того, як їхні майбутні сім’ї побудувати міцними і щасливими. Це, мабуть, найголовніше, що вони можуть передати дітям в якості знань, а також в якості цінностей.
Важлива новина
Так ось важлива і приємна новина, про яку я писав спочатку. Виявляється, Програма «Школа подружнього життя» є єдиною Програмою, яка рекомендована МОН України для використання в 9-11 класах як курс морально-етичного спрямування і включена в перелік навчальної літератури, рекомендованої МОН України для використання в навчальних закладах у 2021/2022 навчальному році (лист МОН України від 09.08.2021 №1 / 9-404 – https://bit.ly/3jRNQcy (вкладка «Етика. Курси морально-етичного спрямування).
Дуже приємно, як автору Програми, отримати таке визнання на рівні Міністерства освіти і науки України. У планах – збільшити в рази кількість вчителів в кожній області, тому що якісні знання про сімейне життя − безцінні, і далеко не в кожній родині діти можуть їх отримати.
ПРИЄДНУЙТЕСЬ!
Якщо Ви вчитель, то Ви можете пройти навчання онлайн, зареєструвавшись за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1gTd0-_7CizdzGnsOqy8yzl5IGBxHuiAvzv0A1BKaO-U/edit
ВІДГУКИ ВЧИТЕЛІВ