Новини суспільстваХристиянські новини

У дітей можуть бути емоційні та поведінкові проблеми, якщо вони понад годину користуються телефоном – дослідження

Згідно з дослідженням соціологів, діти, які переглядають програми на телефонах понад годину на день, можуть мати емоційні й поведінкові проблеми, зокрема гіперактивність, погану концентрацію уваги, проблеми зі спілкуванням і встановленням дружніх стосунків. Повідомляє ua-in.info.

Дослідження провели соціологи з Фінського інституту охорони здоров’я і соціального забезпечення в Гельсінкі. Під час роботи вчені проаналізували дані іншого фінського дослідження.

У дослідженні відстежувалося через батьківські анкети фізичне і психологічне здоров’я 699 дітей від народження до 5 років.

За результатами дослідження, діти у віці 18 місяців проводять за гаджетами в середньому 32 хвилини на день, а у віці 5 років – до 114 хвилин на день.

Майже чверть дітей у віці 18 місяців проводила більше однієї години на день за переглядом екранів. У 5 років цей показник спостерігався в 95 % дітей.

При цьому у віці 5 років 67 % дітей дивилися телепрограми понад годину на день, і приблизно кожен десятий стільки ж грав в ігри.

Читайте також:

Вчені виявили, що через тривалий перегляд програм у телефоні у віці 18 місяців збільшувався ризик розвитку проблем у стосунках з однолітками до 5 років на 59 %.

У дитини, яка в 5 років тривалий час провела за іграми в телефоні, може бути підвищений ризик гіперактивності. А через тривалий перегляд телепрограм – дефіцит уваги, імпульсивність та інші емоційні й поведінкові проблеми.

Також йдеться, що рекомендована норма використання електронних носіїв для дошкільнят – не більше 60 хвилин щодня.

Також вчені підкреслили, що їм не вдалося встановити причинний зв’язок між надмірним використанням гаджетів і проблемами поведінки.

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України рекомендує закладам освіти проводити додаткові профілактичні заходи щодо безпеки дітей в Інтернеті. А батькам важливо підтримувати дітей у здобуванні знань у цифровому просторі.

Міністерство освіти і науки розробило рекомендації для вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей, які включають проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків. Найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки у віці 12-17 років.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button