Новини суспільстваХристиянські новини

У 2020 році в Україні бідність збільшилася – директорка Інституту демографії та соціальних досліджень

Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ Елла Лібанова в інтерв’ю LIGA.net повідомила, що за підсумками першої половини 2020 року рівень бідності в Україні становив 51%. Повідомляє Цензор.НЕТ.

Лібанова зазначила, що це оцінка за останніми даними Держстату про доходи й споживання, за якими вони ведуть моніторинг. Зараз цей показник, ймовірно, вищий.

За її словами, показник рівня бідності, який розраховує ІДСД, заснований на «розрахунковому прожитковому мінімуму» – станом на середину 2020 року він становив 3845 грн. Водночас «офіційний» мінімум, яким оперує Мінсоцполітики нижче – 2027 грн.

У 2020 році бідність в Україні збільшилася, оскільки багато українців втратили доходи через карантин, підкреслила директорка Інституту.

Вона уточнила, що для бідних людей в Україні характерні такі особливості:

  • відсутність вищої освіти (рівень бідності серед громадян з вищою освітою – 11%, серед громадян тільки з середньою освітою – 29%);
  • робота з неповним робочим днем ​​або тижнем;
  • зарплата, яка межує з мінімальною (з 1 січня 2021 – 6000 грн);
  • багатодітні сім’ї.

Читайте також:

Лібанова підсумувала, що двоє батьків, які працюють, не можуть повністю забезпечити двох дітей – навіть за низькими українськими стандартами. Тобто народження другої дитини створює дуже серйозний ризик бідності. Майже всі члени багатодітних сімей в Україні бідують.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button