Блог Сергія Головіна

Ціна прощення

Часто запитують: наскільки доцільною була жертва Христова? Невже люблячий Бог не може нас просто пробачити? Ті, що говорять так, ще не зрозуміли суті любові й прощення.

Ну, уявіть: я позичив у когось, хто недавно повернувся з Америки, телефон. І лише коли, поставивши його на зарядку, почув тріск і побачив дим, згадав: власник попереджав, що потрібно надіти на блок живлення перехідник з американської вилки на європейську розетку недостатньо. Перед включенням потрібно подивитися: в якому положені перемикач – на 110 або на 220 вольт. Але, давно звикши до універсальних блоків живлення, я про це забув і, в підсумку, спалив гаджет. Як же бути?

По справедливості я, який завдав шкоди чужому майну, зобов’язаний відшкодувати збиток. Але чому б добрій людині просто не пробачити мені? Пробачити-то він мене може, але телефону у нього від цього не з’явиться. Прощаючи, він, по суті, бере відповідальність за відновлення справедливості на себе. Хто б в результаті не зазнав збитків – я, він, або ж ми поділили б витрати порівну, хтось повинен це зробити.

Безкоштовного вибачення не буває. Прощаючи когось, ми завжди платимо ціну того кого прощаємо – фінансову, моральну, емоційну. Беремо «витрати» на себе, хоча б частково. Так само і з любов’ю. Любити людину – значить розділяти з ним її життя. Не тільки радості, а й негаразди, хвороби, скорботу, біль. Саме так і вчинив люблячий Господь, розділивши наші біль і страждання, заплативши ту ціну, яку повинні були заплатити ми.

Читайте також:

Уподібнюючись Христу, нам знову доводиться відновлювати втрачене прабатьками мистецтво божественної хореографії. Ми знову вчимося любити Бога і любити ближнього так, щоб все в нашому житті оберталося навколо них, а не нас. Якщо ж ми будемо як і раніше стояти на своєму, змушуючи інших крутитися навколо наших потреб і інтересів, нам ніколи не знайти справжніх себе. «Бо хто хоче спасти свою душу, той погубить її, а хто погубить душу свою заради Мене і Євангелія, той спасе її» (Від Марка 8:35).

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button