Новини суспільстваХристиянські новини

Церква у Німеччині планує відкрити коворкінг для стартапів з християнськими цінностями

Баденська земельна протестантська церква відкриває нові можливості служіння через створення християнського коворкінгу «Kairos13» в Карлсруе (Німеччина). Студенти-підприємці можуть використовувати церковні приміщення для свого бізнесу за однієї умови: їх цінності повинні збігатися з цінностями церкви.

Джерело: baznica.info з посиланням на evangelisch.de

Християнські коворкінг-центри – це один зі способів, за допомогою якого церкви по-новому звертаються до молоді. Люди ділять простір, більше схожий на кафе, ніж на офіс, працюють там в невимушеній обстановці на своїх ноутбуках, знайомляться з іншими людьми, обмінюються ідеями. Приміщення належить церкві, яка здає його в оренду за невеликі гроші. В ідеалі це дозволяє церкві залучати нових членів.

Протестантська церква в Бадені (Німеччина) з березня пропонує студентам коворкінг-простір «Kairos13» в центрі Карлсруе у Німеччині. Протестантська організація Alt- und Mittelstadtgemeinde надає церковні приміщення для молодих початківців компаній:

«Ми хочемо об’єднати людей один з одним, а не просто здавати в оренду робочі приміщення», – говорить диякон Даніель Паулюс.

За допомогою «Kairos13» церковна спільнота переслідує дві мети: відкрити церковні приміщення для компаній, чиї власні цінності відповідають основним християнським цінностям – таким як сталий розвиток, соціальна відповідальність, інклюзивність. Водночас вони створюють церковне місце для людей, для яких дотепер церква була чужою.

Карлсруе, зокрема, це «місто, де можна відчути, як церква відокремлюється від людей», – сказав диякон, чия робота зосереджена на Young Urbans і коворкінг. У сільській місцевості люди ходили до церкви частіше, ніж в місті. За словами диякона, для того, щоб більше людей знову зацікавилися церквою, необхідний інноваційний підхід.

До висновку про те, що церква сама може впливати на розвиток свого членства, дійшли люди, які здобили дослідження «Церква в перехідний період – прогноз на 2060 рік». Це дослідження опубліковане у 2019 році. У ньому йдеться:

«Крім критичного перегляду наявних структур, вона повинна розробляти нові пропозиції, особливо для молодих людей, і задавати свіжі імпульси».

У дослідженні прогнозувалося, що до 2060 року число членів церкви скоротиться вдвічі.

«Коворкінг – це модель майбутнього, з якою церква може позиціювати себе, – каже Даніель Паулюс.

У церкви є багато майна, яке вона могла б використовувати відповідно до цієї концепції. Цільова група – це «студенти, які вже запускають стартап зі своєї дитячої кімнати», – пояснює менеджер спільноти.

Стефан Вінтер зі стартапу «Refarm» і Ясмін Кляйнбуб зі стартапу «Pavao» цінують низьку орендну плату «Kairos13» і можливість обміну з іншими.

«Бачення наших проєктів зі сторони дуже важливе», – каже Вінтер.

Разом з колегами-студентами він здає в оренду підняті грядки для міського садівництва. Студенти збираються закінчити університет і хочуть розвиватися у підприємницькій сфері.

«Ми хочемо виробляти соціальну, стійку продукцію і надалі наймати працівників на справедливих умовах», – каже Анн-Софі Фіннера, яка разом з компанією Kleinbub розробила систему депозитів для підприємств громадського харчування.

Читайте також:

«Kairos13» був підготовлений у співпраці з церковним керівництвом Бадена і Кіберфорумом Карлсруе. Назва «Kairos» походить від грецької філософії та означає найбільш сприятливий час для прийняття рішення. Установа в Карлсруе була натхненна «Blau10» − Реформатською церквою у Цюриху. У Німеччині «Вілла Грюндергейст» у Франкфурті вважається піонером церковних «соціальних центрів».

Швидкі, контакти в «атмосфері вітальні», які ні до чого не зобов’язують, а також низька вартість – ось ті переваги, які молоді люди цінують в коворкінг-центрах на шляху до самозайнятості. Даніель Паулюс каже, що це дуже «рухоме середовище». В майбутньому диякон хоче супроводжувати стартаперів в освітньому і богословському плані. «Kairos13» хоче запропонувати «простір зустрічі для молодих людей і церкви».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button