Варто замислитись

Ціна книги

Сучасне видання Біблії можна придбати за 200 гривень. Подарунковий екземпляр – менш як 1000 гривень. Водночас безліч місій і церков готові дати Святе Письмо безкоштовно.
Електронна версія Божого Слова теж не вартує нічого – під вартістю можна лише порахувати хіба кілька гривень за електроенергію, яка піде на зарядку телефона чи планшета.
Реально тяжко зараз уявити, що Біблія колись мала неймовірно високу ціну і цінність.
Подумайте лише над цим: щоб виготовити один примірник Біблії, потрібно було зібрати шкуру з кількох сотень тварин (біля 500). Ця шкура проходила довгу обробку, еквівалентну десяткам тисяч годин висококваліфікованого робочого часу. Готові аркуші зшивали і давали в роботу переписувачам, які старанно виводили текст і оформлювали його за допомогою візерунків та ілюстрацій. А це ще тисячі годин кропіткої роботи.

Результатом багаторічної (!) праці ставала книга, яку міг дозволити собі далеко не кожен багатій і навіть не кожна церква. Недаремно її тримали під замком і на ланцюгах.
Це не 200 гривень. І не 1000. Навіть у твердій валюті на сьогодні мова може іти про сотні тисяч або й мільйони. Виходить вартість яхти преміумкласу. Або ціна польоту в космос для звичайного “туриста”.
На той час це була вартість цілого села. Може й не одного.
Тож книговидання – величезний винахід, рівний за значущістю колесу та атомній енергії.
Отож, цінуймо те, що маємо. І дякуймо Богу за час, в який живемо. Читаймо книги. Попри масу різних форматів, книга лишається базовим інформаційним кластером. А Біблія лишається еталоном і повнотою Божого об’явлення людству.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Олег Павліщук

41 рік. Народився і виріс в Рівному. Зараз є пастором в київській євангельській церкві "Народ Божий". Одружений, батько двох підлітків. Автор Телеграм-каналу "Про Біблію українською". Заступник директора програми "Пасторське керівництво" в Київській богословській семінарії.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button