Блог Сергія Головіна

Три постулати теорії змови

В цілому структура будь-якої теорії змови незмінна, і складається з трьох пунктів:
1) Усі люди – нерозумні
2) Але не зовсім всі, бо є невелика купка розумників (сіонських мудреців, астронавтів NASA, членів тіньового світового уряду і т.п.), які з якоюсь корисливою метою методично вводять всіх інших в оману.
3) А все ж таки, перед вами знаходиться викривач змови ще розумніший за цих розумників, і його їм обдурити не вдасться.
Суперечка з прихильниками посилання на змову, як правило, безплідне. Будь-які контраргументи пояснюються або вашою необізнаністю (ви – один з непосвячених), або нещирістю (ви — один зі змовників).
Наприклад, я висуваю теорію, що міста Верхоянск не існує. Вся інформація про нього – міф, створений керівництвом Якутії для викачування дотацій з держави. Частиною цієї містифікації є ідея про морози, що досягають там позначки -67,7 °. Її мета – відбити охоту у представників федеральних органів приїжджати туди з інспекцією. Розуміюча людина відразу ж скаже вам, що подібних температур не буває навіть в Арктиці! А уявний Верхоянск знаходиться на межі помірного і субарктичного кліматичних поясів. Так що все це – брехня. Будь-які відомості про це місто, з якими ви зустрічалися, сфабриковані змовниками. Кожна людина, яка заявляє, що бувала там, входить до їхнього кола. Якщо ж ви самі скажете, що відвідували його, ви – «один з них».

Цікаво, що багато хто з жертв сформованих в XVIII столітті догм атеїстичної пропаганди сприймають релігію, як різновид світової змови. Вони заявляють, що віру в Бога придумали попи, щоб обдурювати легковірних невігласів. І їх анітрохи не бентежить, що в число «обдурених легковірних невігласів» входить безліч незаперечних авторитетів науки, мистецтва, медицини, громадянського суспільства і навіть більшість нобелівських лауреатів. Чи не задаються вони питанням, звідки взялися попи, якщо не було релігії? Найдивніше ж в їхній позиції, це одночасне поєднання гордовитого презирства до наївної простоти святош і панічний страх того, що ті виявляться розумнішими й заманять необережного співрозмовника у свої підступні сіті.
Схоже, пихаті безумці – наймогутніше світове таємне співтовариство! Його члени – скрізь. І ніхто з них ніколи не визнає свою  приналежність до нього.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

2 Коментарів

  1. “Частиною цієї містифікації є ідея про морози, що досягають там позначки -67,7 °. Її мета – відбити охоту у представників федеральних органів приїжджати туди з інспекцією. Розуміюча людина відразу ж скаже вам, що подібних температур не буває навіть в Арктиці!”
    Розуміюча людина відразу ж скаже вам, що автор цього “меседжу” (про морози) – (перепрошую) елементарний НЕВІГЛАС!
    Й тому я дуже раджу йому – з достовірних джерел – поцікавитися, які саме мінімальні температури були зафіксовані: по-перше, саме у Верхоянську (“полюсу холоду” Північної півкулі), а, по-друге, – в АНТАРКТИЦІ (“полюсу холоду” всієї земної кулі)! :)

  2. “Частиною цієї містифікації є ідея про морози, що досягають там позначки -67,7 °. Її мета – відбити охоту у представників федеральних органів приїжджати туди з інспекцією. Розуміюча людина відразу ж скаже вам, що подібних температур не буває навіть в Арктиці!”
    Розуміюча пюдина відразу ж скаже вам, що автор цього “меседжу” (про морози) – просто (перепрошую) елементарний НЕВІГЛАС!
    Й тому дуже рекомендую йому – і саме з ДОСТОВІРНИХ джерел – поцікавитися: по-перше, яка саме мінімальна температура була зафіксована якраз у Верхоянську (“полюсу холоду” Північної півкулі), а, по-друге, – в АНТАРКТИДІ (“полюсу холоду” всієї земної кулі)!!! :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button