Домашня » Новини » Підписано Томос для Православної Церкви в Україні

Підписано Томос для Православної Церкви в Україні

9
Поширень
Pinterest WhatsApp

5 січня у Стамбулі відбулося підписання томоса про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Документ підписав вселенський патріарх Варфоломій у патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату.

Перед підписанням відбулася молитва українською мовою – усі присутні мали змогу прослухати тропар у виконанні делегації, єпископату і духовенства з України.

Посол України в Туреччині Андрій Сибіга опублікував перекладнений українською мовою текст томосу про автокефалію для Православної церкви України.

Документ обґрунтовує надання томосу Українській православній церкві, зазначивши, що якщо Україна отримала свою політичну незалежність, а її церковні та державні керівники вже майже 30-ть років «палко просять» про церковне самоврядування, то Вселенський патріархат визначає та проголошує — щоб уся православна церква в межах України існувала канонічно автокефально, незалежно та самоврядно на чолі з предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Київським і Всієї України.

Томос

Також документ визначає Православну церкву України «духовною донькою» Вселенського патріархату, який, своєю чергою, закликає всі світові православні церкви визнати українську автокефалію.

Томос вказує, що юрисдикція ПЦУ обмежується територією держави Україна — відтак церква не може ставити єпископів або засновувати парафії за межами України. А вже існуючі парафії відтепер підкоряються Вселенському патріархату.

Документ також чітко вказує, що ПЦУ визнає головою Вселенський патріархат.

Томос зобов’язує Українську православну церкву брати участь у міжправославних нарадах, а для вирішення важливих церквоних питань предстоятель ПЦУ повинен звертатися до Вселенського престолу.

У тексті документу визначено, що томос надається предстоятелю Православної церкви України Епіфанію та президенту України Петру Порошенку.

«Таким чином вирішене і розсуджене і в радості сповіщене вам від Шанованого центру православ’я було соборно затверджено, для постійного збереження видається цей Патріарший і Синодальний томос, написаний і підписаний в кодексі Великої Христової Константинопольської Церкви, вручений в точній та ідентичній копії Блаженнішому предстоятелю Свяшої Церкви України, кір Єпіфанію і його Високоповажності президенту країни пану Петру Порошенку, для вічного доказу та постійного представлення», — ідеться у тексті томосу.

Попередня Стаття

Радість Різдва

Наступна Стаття

Діалог духа і тіла, на протязі звичайного будня.

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *