Блог Сергія Головіна

Сила істориї

Відносини Бога зі своїм народом не закінчується подіями, записаними в книзі Діянь Апостолів, останній історичній книзі Біблії. Адже вся історія людства – свідоцтво Божої дії в житті людей. Концепція історії як Божого об’явлення найглибше відображена в псалмі 118. Єврейське слово eduth, «свідчення», використано в ньому 23 рази, завжди у множині, і позначає сукупний досвід переживання благодаті Божої як обраним народом, так і всім.

Подібним чином Апостол Павло надає в своїх проповідях і власну історію відносин з Богом, і історію єврейського народу, і історію відносин Бога з усім людством. Кожен з нас – частина цієї історії.

Читайте також:

Слабкість евіденціальних аргументів – в їх суб’єктивності. Всяк тлумачить свій особистий досвід в контексті власного світобачення. Сила ж їх – в їх незаперечно. Люди можуть критикувати ваші доводи, вашу логіку, вашу філософію, ваше богослов’я. Але хто може спростувати те, що сталося саме з вами, що ви пережили особисто? Заперечувати особисте свідчення безглуздо. Його можна тільки або визнати, або відкинути. Але, відкидаючи його, доведеться шукати альтернативне пояснення перетворень, які відбуваються в людині під час зустрічі з Богом – будь то зцілення, звільнення від залежності, відновлення сім’ї, зміна способу життя, зміна світогляду.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button