СвітХристиянські новини

Конфлікт в Ефіопії може перерости в громадську війну та вплинути на весь світ

Прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед Алі, лауреат Нобелівської премії миру, мобілізував війська на тлі збройного конфлікту, який спалахнув два тижні тому. Тому що північний штат Тиграй повстав проти демократичних реформ і початку демонтажу застарілої системи авторитарного федералізму. Війна має всі шанси затягнутися, вийти за межі кордонів Ефіопії та стати проблемою для всього регіону і вплинути на весь світ.
Повідомляє korrespondent.net.
Прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед Алі був нагороджений Нобелівської премії миру у 2019 році за зусилля по розв’язанню прикордонного конфлікту з Еритреєю.
Проте 3 листопада він почав війну, після того, як повстанці з Народного фронту звільнення Тиграя (НФЗТ) провели в штаті Тиграй вибори без дозволу на те центрального уряду, яке оголосило голосування незаконним.
Тиграй – це один з десяти штатів Ефіопії, розташований на півночі країни, на кордоні з Суданом і Еритреєю. Регіон населяє християнський народ Тигран (95 відсотків населення штату або сім відсотків населення всієї Ефіопії).
НФЗТ, якому й оголосив війну Абій, входив до складу керівного Революційно-демократичного фронту ефіопських народів (РДФЕН), який був коаліцією чотирьох етнічних партій.
Читайте також:

У грудні 2019 року прем’єр розпустив керівну коаліцію і перетворив її в поліетнічну Партію процвітання в рамках демократизації Ефіопії.
Уряд Абія також амністував політичних в’язнів і легалізував підпільні опозиційні партії. В економіці новий прем’єр відійшов від соціально-орієнтованого курсу попередніх лідерів в сторону вільного ринку і неолібералізму.
Також Абій виступає за централізацію ефіопської держави й відмову від системи етнічного федералізму, яка проіснувала в країні 30 років.
НФЗТ різко засудив дії Абія і відмовився вступати в Партію процвітання, оголосивши перетворення нападом на Конституцію. При цьому колишні повстанці зберегли владу в Тиграй.
У червні International Crisis Group писала, що НФЗТ озброює прихильників і готується до війни. У вересні Тиграй провів місцеві вибори, хоча Аддіс-Абеба розпорядилася відкласти їх до 2021 року через пандемію.
Парламент Ефіопії проголосував за розрив відносин зі штатом і скасував всі дотації регіону, а прем’єр звинуватив регіональну владу в переслідуванні меншин на своїй території та «державному тероризмі».
Уряд Ефіопії оголосив про введення надзвичайного стану в регіоні Тиграй терміном на шість місяців. Там відключили Інтернет і телефонний зв’язок.
Регіональна влада, своєю чергою, заборонила пересування військовослужбовців Ефіопії в Тиграй і попередила про «пропорційні заходи» в разі завдавання збитку людям або майну.
Зараз сторони відмовляються від діалогу, і експерти побоюються, що конфлікт може перерости в справжню громадянську війну.
9 листопада агентство Reuters повідомляло про 500 жертви зіткнення урядових військ і НФЗТ. Зазначалося, що мова йде про військовослужбовців.
Минулого тижня в Тиграй сталося два масових вбивства цивільних. 12 листопада правозахисна організація Amnesty International у своїй доповіді повідомила про декілька сотень зарізаних і порубаних місцевих жителів міста Май-Кадра.
Повідомляється, що відповідальних за масове вбивство встановити поки не вдалося, проте, за свідченнями свідків, це були члени НФЗТ. І хоча там заперечують причетність до цієї різанини, прем’єр звинуватив керівництво цієї організації в масовому вбивстві.
15 листопада Reuters повідомив про 34 нових жертв серед цивільних. Повідомлялося, що бойовики напали на автобус в західному регіоні Бенішангул-Гумуз. Глава Національної комісії з прав людини Даніель Бекеле назвав інцидент «похмурим доповненням до людських жертв, які ми всі несемо».
Бекеле закликав владу країни розробити стратегію безпеки, яка дозволила б запобігти новим нападам.
Крім того, щонайменше три ракети були випущені по столиці Еритреї Асмеру з території ефіопського регіону Тиграй. 14 листопада, влада Тиграя пригрозили Еритреї ударами в разі її допомогою федеральної влади Ефіопії.
Війна в країні може негативно вплинути на інші східноафриканські країни та навіть Європи, зазначає BBC News.
У разі повномасштабної війни в Ефіопії потоки біженців можуть хлинути до навколишніх країн регіону і далі – до Середземного моря і Європи.
Закликаємо молитися за розвязання конфлікту і навернення цих людей до Бога.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button