Домашня » Блог Сергія Головіна » Створені, щоб співати

Створені, щоб співати

2
Поширень
Pinterest WhatsApp

Співати, напевно, люблять всі. Не всі, правда, вміють це робити, але багатьом це не заважає вважатися зірками естради. Інші ж, вміючи співати, дозволяють це собі лише в душі, коли впевнені, що їх ніхто не чує. Чи варто співати про те, про що не варто говорити? Якщо нам нічого заспівати, чи є нам, що сказати?

Чому люди співають? Чим більше я замислююся над цим, тим більше переконуюся: таке наше призначення – людина створена, щоб співати. Ми співаємо, коли нам радісно, ​​і коли сумно – теж співаємо. Щось в нас вимагає, щоб ми вилили свої почуття в співі. Але навіть слухаючи радісні пісні, ми, часом, пускаємо сльозу. Чому? Цього неможливо пояснити – пісня виражає щось, чого не передати словами.

Моя версія така: людина створена, щоб співати. Більш того, ми почали говорити, лише тому, що розучилися співати, і стали говорити прозою, лише тому, що розучилися говорити віршами. Це – історичний факт. Перша відома нам промова людини, була саме піснею (Буття 2:23). Звучала вона приблизно так:

Це – кістка від кістки моєї! Ша-ла-ла!
Це – плоть від плоті моєї! Ша-ла-ла!
Назветься вона дружиною,
Тому що взята від чоловіка!

Втім, за «ша-ла-ла» я не ручаюся. Можливо, в ті часи пісенний захват висловлювався іншими звукосполученнями. Але рима «дружина – від чоловіка», втрачена в перекладі, там дійсно була.  Але потрібно взяти до уваги, що, по-перше, це – чистої води імпровізація, а по-друге, виконує її закоханий чоловік. А чоловіки, коли закохуються, дурніють. І, боюся, це – теж божественний промисел: раз – і мізки відключилися! Інакше хто б, перебуваючи при здоровому розумі й твердій пам’яті, взяв на себе таку відповідальність – створювати сім’ю?

У пісні ми висловлюємо те, що найдорожче нашому серцю. Те, на що нам «не байдуже», чого просто словами не висловити. Щось дуже нам дороге. Що в сухий прозі позначається словом «цінності».

У минулі часи, коли з усіх гучномовців лилися бравурні маршові розспівування про любов радянського народу до комуністичної партії, ми при всякій нагоді тікали в ліси, і там, сидячи біля багаття, ночі безперервно співали охриплими голосами під три акорди гітари, яка не піддавалася налаштуванню, про те, що нас дійсно хвилювало. Про те, про що дійсно варто було співати: про справжню дружбу, про міцне кохання і про довгу розлуку, про безкомпромісну вірність і про непохитну стійкість, про те, що ж це означає – «бути справжнім». Про все, що було гідне пісні. Лише пізніше деякі з нас пізнали Того, Чиє відображення ми, самі того не підозрюючи, шукали в цих піснях, Того, Хто дійсно гідний, щоб про Нього співати. Дізналися про Христа.

«Нова епоха» пройшла. Сьогодні політичні гімни – рідкість. З динаміків і навушників ллється потік звуків, в яких людина оспівує «природні» цінності – себе самої, свої бажання, свої очікування отримати щось від свого «партнера». Ми завжди співаємо про те, що підносимо. Я мислю, отже, я мислю про себе. Співаю, отже, – співаю про себе ж. Людина як і раніше не може жити без пісні, але вкрай рідко знаходить те, що потрібно оспівувати.

Більше про призначення людини:

Чому люди співають? Глибоко в серці ми відчуваємо, що співати – наше призначення. Але чим ближче нам те, про що співає світ (а що нам ближче, ніж ми самі?), Тим важче розпізнати – Хто і навіщо нас до цього наперед приготував. Тому-то Писання і нагадує нам:Наповнюйтеся Духом, повчаючи самих себе псалмами, урочистими та духовними піснями, співаючи і прославляючи у ваших серцях Господа” (Ефесян 5:19).

Попередня Стаття

Рада Церков засудила теракт релігійної нетерпимості у Новій Зеландії

Наступна Стаття

Відомий вчений-атеїст Ентоні Флю довів, що Бог існує

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *