Блог Сергія Головіна

Інструкція Виробника

Якщо ми хочемо дізнатися призначення будь-якого виробу, найкращий спосіб – прочитати інструкцію виробника. Будь-яка інструкція виробника повідомляє про призначення виробу, про його характеристики, основні функції та умови експлуатації, можливі проблеми і способи їх усунення, гарантії виробника та обмеження його відповідальності (якщо вироби використовуються не за призначенням або не у відповідності з інструкцією, рекламації не приймаються).
Світоглядна система кіплінгівських бандерлогів, так само як і критерії, за якими вони визначали ступінь її достовірності, були дуже прості: «Ми великі! Ми вільні! Ми гідні захоплення! Гідні захоплення, як ні один народ у джунглях! Ми всі так говоримо – значить, це правда! ».
Подібний підхід не втратив своєї популярності і в наш час. Насправді ж неможливо адекватно оцінити будь-яку систему, перебуваючи всередині самої системи. Завжди потрібен зовнішній погляд і надійний еталон. Недарма апостол Павло пише: «Не сміємо судити чи рівняти себе до інших, які вихваляють самі себе; але ті, котрі самі себе міряють по собі та порівнюють себе із собою, не є розумними» (2 Коринтян 10:12). Якщо я стаю своїм власним стандартом, я суджу про всіх людей виключно по собі. Сам же я власному стандарту відповідаю ідеально.
Соломон, наймудріший з людей, пише: «Початок мудрості — страх Господній, і рада святих — розум.» (Притчі 9:10). У той час, як людська філософія проголошувала «Пізнай самого себе», Писання закликає: “Вгамуйтеся і зрозумійте, що Я — Бог! Я буду прославлений в народах — буду прославлений на землі” (Псалми 45:11). Бог є і найвищою точкою відліку, і абсолютною мірою всіх речей. Тому вихідним, наріжним принципом біблійної антропології є те, що людина – Боже творіння. Людина не самодостатня. Вона не виникла сам по собі, не існує сама по собі, і не в змозі самостійно визначати власне призначення.
Якщо ми хочемо дізнатися призначення будь-якого виробу, найнадійніший спосіб – прочитати інструкцію виробника.
Біблія є інструкцією, дана нашим Виробником. І в ній точно сказано: для чого створена людина, які її характеристики, які можуть бути проблеми і як з ними справлятися, які гарантії дає Виробник (в Біблії вони називаються обітницями). І, як і будь-яка інструкція, Біблія попереджає: ми вільні жити, як нам заманеться, самостійно вирішуючи, що добре, а що – погано. Але в цьому випадку ніякі рекламації не приймаються – людина сама вибирає свою долю.
Існує безліч благочестивих ідей про призначення людини. Але Творець повідомляє нам про призначення Свого виробу, як і належить, на самому початку Інструкції: «І сказав Бог: Створімо людину за Нашим образом і подобою, — і хай панують над рибами морськими, птахами небесними, худобою, над усією землею й усіма плазунами, які повзають по землі» (Буття 1:26).
Людині його Творцем відведено найвище місце в усьому творінні:
1) Ніщо інше в усьому творінні не сотворене за образом і подобою Божою.
2) Лише людині довірено панування над усіма іншими живими істотами і по всій землі.

Більше про призначення людини:

Призначення людини – панувати над творінням. Так говорить Інструкція Виробника. Саме цим і визначаються особливі властивості людини. У світі ми зустрічаємо категорії істот що володіють різними характеристиками:

  • Мінерали – матеріальні, але не живі.
  • Рослини – живі, але без душі.
  • Тварини – живі, але не мають Духа.
  • Ангели – духовні, але нематеріальні.

Тільки людина поєднує в собі всі ці категорії, щоб бути здатною здійснювати своє призначення.

З книги «За образом і подобою»

[infobox title=’Придбати книгу: За образом і подобою’]По образу і подобіЦя книга являє собою нарис біблійної антропології в світлі християнської апологетики. Розглядаючи в світлі Святого Письма питання, пов’язані з походженням, сутністю і призначенням людини, автор критично оцінює різні підходи, виділяє сильні і слабкі з його боку, допомагає читачеві розібратися – хто ми такі, чому ми існуємо, наскільки ми в змозі виконувати своє призначення, і що ми для цього повинні робити. Книга адресована широкому колу читачів.

Купити книгу [/infobox]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button