Актуальне

Страсний тиждень у реальному часі. Четвер

Детальний опис подій див. В Мф. 26: 17-75, Мк. 14: 12-72, Лк. 22: 7-71, Ін. 13: 1-18: 27

Страсний четвер один з найбільш драматичних днів напередодні смерті і воскресіння Ісуса. Це день зради, боротьби й перемоги. Пропонуємо разом зануритися в деталі цього дня і спробувати відчути напругу і ціну перемоги. 

Використовуйте цей посібник для читання Святого Письма на цьому тижні.

Четвер

Опис подій четверга перед розп’яттям Ісуса заповнює безліч сторінок в Писанні. Він починається з того, що Іван і Петро готують світлицю. Там Ісус омиває ноги Своїм учням, пояснюючи їм, що Він тут саме для того, щоб очистити їх.

Коли вони починають їсти, Ісус проголошує, що один з них зрадить Його. Кожен задається питанням, чи не він. Потім Він посилає Юду робити те, що той зібрався.

Під час цієї останньої вечері Ісус бере пасхальний хліб і чашу і перевизначає, або, скоріше, удосконалює їхнє значення. Хліб – це Його тіло. Чаша вина – це Його кров. Ця їжа більше не буде нагадувати їм про перше Боже звільнення від зовнішньої тиранії фараона, але від внутрішнього рабства їх власних провини й гріхів проти Бога.

Ісус молиться за Своїх друзів і за тих, хто прийде до віри в Нього через них, – щоб Його Батько зробив їх єдиними (Ів. 17). Потім Ісус зі Своїми друзями йде на Оливну гору помолитися (Мк. 14:33). Але Він прийшов сюди не тільки для молитви. Він прийшов, щоб очікувати. Незабаром в темряві з’являється низка факелів, котра направляється в Його сторону. Це те, чого Він чекав.

Схожі статті

Події четверга

  • Петро та Іван послані приготувати великодню трапезу.
  • Після заходу сонця Ісус вечеряє з дванадцятьма; омиває ноги учням; Юда йде.
  • Заснована Вечеря Господня.
  • Ісус в Гетсиманському саду; Агонія Ісуса. Під сильним стресом і страхом і розуміючи неминучу жертву своїх жорстоких мук, Ісус зазнав захворювання, відоме як гематідроз, під час якого він спітнів кров’ю (Луки 22:44). Це повністю відповідало б рівню страждань, описаного Матфеєм (Матвія 26:38) і Марком (Марка 14:34). Це також повністю відповідає нашому сьогоднішньому медичному розумінню. Гематідроз викликається розривом крихітних капілярів біля потових залоз.
    Близько першої години ночі: «Моя душа переповнена печаллю до смерті» (Марка 14:34).
  • Зрада Юди; арештований синедріоном.
  • В дім первосвященника скликається синедріон; Петро зраджує Ісуса.
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!