СвітХристиянські новини

Шрі-Ланка: попри теракт розпочалася нова хвиля євангелізацій

Цього року на Великдень виповниться два роки з дня вибуху, скоєного смертником у 2019 році в церкві Сіон в Баттікалоа (Шрі-Ланка). В ході цього теракту загинула 31 людина, а будівля церкви була зруйнована. Але теракт не загнав християн Шрі-Ланки в підпілля, а привів до того, що віруючі цієї церкви почали нову хвилю євангелізації та відкриття нових церков в районах, де є мусульманська та індуїстська більшість.

В ході цього теракту у 2019 році місцеві ісламські джихадисти використовували так звану «Мати Сатани», вибухівку, аналогічну тій, яка використовувалася при нападах Ісламської держави на церкви в Індонезії у 2018 році.

Однак, навіть через вбивство 31 людини та зруйнування будівлі церкви, атака на Великдень 2019 роки не загнала християн Шрі-Ланки в підпілля, каже представник «Голосу мучеників-Корея» доктора Хен Сук Фолі.

«Фактично, бомбардування привело до нової хвилі євангелізації та відкриття нових церков в районах, де є мусульманська та індуїстська більшість», – говорить представник Фолі.

Шрі-Ланка: попри теракт розпочалася нова хвиля євангелізацій

Шрі-Ланка: попри теракт розпочалася нова хвиля євангелізацій

Представник Фолі наводить випадок з одним шрі-ланкійським пастором, який заснував церкву в фундаменталістському мусульманському селі на східному узбережжі Шрі-Ланки.

«Село, куди пастор був відправлений як засновник церкви, знаходиться менш ніж в годині їзди від домашньої мечеті людини, яка стояла за терактом в церкви Сіон у 2019 році, – повідомляє представник Фолі. – Його церква виросла приблизно до 100 осіб, хоча він і члени його церкви отримують постійні погрози. Їм весь час доводиться бути обережними через глибоку ворожість жителів села до тих, хто залишає іслам. Християнські новонавернені зазвичай страждають від сімейного неприйняття і нападок».

Представник Фолі говорить, що християн в Шрі-Ланці найчастіше переслідують буддійські екстремісти.

«Деякі буддійські лідери вважають християн загрозою своєму політичному пануванню, – каже представник Фолі. – Вони обурюються невідповідністю християн громадським і культурним нормам. Шрі-ланкійські націоналісти прагнуть створити чисто буддійську сингальську націю, витісняючи такі меншини як індуїстів, мусульман і християн».

Проте представник Фолі говорить, що пасхальний теракт в церкві Сіон у 2019 році підвищив інформованість християнської громади Шрі-Ланки про інше джерело переслідувань: мусульманських радикалів, пов’язаних з Ісламською державою.

«Мусульмани складають 9,7 % населення Шрі-Ланки, але дуже мало християнських заходів проводилося серед зростаючих мусульманських громад до великодніх вибухів, – говорить представник Фолі. – Багато християн або не розуміли своїх мусульманських сусідів, або боялися їх. Вибух змусив керівників шрі-ланкійських церков усвідомити необхідність навчати своїх членів церкви того, як євангелізувати людей мусульманського походження і як найкраще навчати віруючих мусульманського походження, які приймають Христа».

Представник Фолі говорить, що «Голос мучеників-Корея» погодився допомогти у фінансуванні комплексної програми безперервного навчання євангелізації серед мусульман, очолюваної церковними лідерами Шрі-Ланки. Навчання складається з двох щорічних тренінгів для 44 пасторів Шрі-Ланки на додаток до регіональних навчальних заходів протягом року і спеціалізованого поглибленого навчання для пасторів, обраних для насадження церков в районах, де є мусульманська більшість.

Що стосується церкви Сіон в другу річницю вибуху, представник Фолі зазначає, що церква продовжувала збиратися щонеділі о 9 годині ранку в орендованому приміщенні, поки будується новий зал для богослужінь.

«Деякі члени церкви бояться повертатися на служіння, в той час, як інші фізично не здатні ходити до церкви через отримані травми. Однак церковні лідери сказали, що не знають такого, хто покинув би християнську віру через теракт, – говорить представник Фолі. – Вибух не відштовхнув християн від церкви, але привів до того, що вони вийшли на служіння в індуїстські та мусульманські села, щоб проповідувати там Євангеліє».

Представник Фолі говорить, що ті, хто перебуває за межами Кореї та зацікавлений в тому, щоб допомогти «Голосу мучеників-Корея» спонсорувати тренінги по євангелізації серед мусульман і учнівства для шрі-ланкійських пасторів, можуть пройти за адресою: www.vomkorea.com/ru/ donation.

А ті, хто перебуває в Кореї, можуть відправити пожертвування за допомогою електронного переказу на такі банківські реквізити:

국민 은행 (KB Bank) 463501-01-243303

예금주 (Власник рахунку): (사) 순교자 의 소리

Будь ласка, в описі перекладу, вкажіть «Sri-Lanka».

Представник Фолі зазначає, що всі кошти на цей проєкт повинні бути отримані до 31 березня у зв’язку з датами запланованих навчальних заходів. Пожертви, отримані після цієї дати, будуть спрямовані на аналогічні проєкти.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button