Варто замислитись

Стережися молодечих пожадливостей

«Стережися молодечих пожадливостей, тримайся правди, віри, любови, миру з тими, хто Господа кличе від чистого серця» (2 Тимофію 2:22).

Вираз «молодечих пожадливостей» часто сприймається читачем однобоко, та застосовується лише до сексуального потягу. Однак грецьке слово «пожадливість» επιθυμίας (епітхюмІас) має широкий семантичний ареал; це і бажання, і потяг, і пристрасть, а також спрага, примха, жадання.

Річ у тім, що в контексті глави апостол Павло наставляє молодого Тимофія «стерегтися ж базікань марних», не розпалюючись пристрастю в суперечці з лжеучителями.

Молодість – це вік, де особливо переважає драматична принциповість. Довести щось у суперечці стає питанням безкомпромісним і чимось вкрай значущим. І тільки зі зрілістю, як правило, людина розуміє марноту запеклого нападу з піною у рота на свого співрозмовника.

Людина може бути й не молодою, але залежною від своєї принциповості. Якщо щось іде не за його стандартам або перевагам, він розпалюється в гніві, відчуваючи напад злості. Тому повчання Тимофія стосується не тільки молодих людей.

Також хочеться відзначити, що досада – це не катастрофа. Якщо тобі не відповіли взаємністю, не прийнявши твою пропозицію дружби, якщо ти не потрапив на захід, про який мріяв, а замість тебе туди пішов хтось із тих, кому на твій погляд це не так і потрібно, якщо тебе не прийняли на роботу, не взяли з собою в якусь поїздку, то приструни свою пристрасть, не доводь свою досаду до переживання катастрофи. Це юнацька пожадливість, яку слід уникати, не доводити себе до відчаю.

Читайте також:

Іван Златоуст пише так, коментуючи розглянутий нами текст: «Молодечі – це похоті не тільки з’єднані з блудом, але всяке недоречне побажання є “молодеча пожадливість”. Нехай вислухають це старці: їм не треба чинити того, що властиво юнакам. Гневливий чи хто-небудь, або властолюбний, або корисливий, або сластолюбний, або відданий чомусь іншому подібному, – все це молодеча, безрозсудна пожадливість, властива нетвердому серцю і не глибокому, але легко захоплюючому розуму».

Тому кожному віруючому потрібно уникати норовливої ​​примхи, щоб емоції не володіли нами що б не трапилося.

Автор: Екзистенція

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button