СвітХристиянські новини

Ірак, рідне місто Авраама, намагається відновити паломництво в Ур Халдейський

Духовенство і влада Іраку намагаються відновити паломництво в Ур Халдейський, рідне місто Патріарха Авраама. Це рішення благословив Папа Франциск в рамках свого візиту в цю країну. Так, на 8 травня запланована хресна хода і молебень за участю делегатів ряду християнських церков з усього світу.

Джерело: sedmitza.ru з посиланням на fides.org

В Ур Халдейський прибувають десятки представників християнських церков з усього світу. Звідси, за церковним переданням, почалася подорож Патріарха Авраама.

Члени делегації мають намір провести спільний молебень в Будинку Авраама. Мета цього паломництва полягає в тому, щоб вдихнути надію на відновлення потоку паломників і туристів до святинь цього древнього міста по мірі подолання пандемії і викликаної нею всесвітньою економічною кризою.

Візит делегатів християнських церков в Ур Халдейський присвячений офіційному проголошенню сиро-католицького єпископа Фіраса Мундхера Дрдра патріаршим екзархом Басри й Перської затоки.

Церемонія його інавгурації відбудеться в Басрі 7 травня в присутності Сирійсько-Католицького патріарха Антіохійського Ігнатія Йосифа III. На наступний день патріарх і інші священнослужителі, запрошені на інавгурацію екзарха Фіраса Дрдра, відвідають Ур Халдейський.

Як повідомляється на веб-сайті ankawa.com, візит церковної делегації всіляко підтримується місцевою і державною владою в надії вдихнути нове життя в Ур Халдейський як святиню, яка завжди залучала паломників і шанувальників давньої історії з усього світу. Особливий імпульс і новий сенс цим зусиллям надав візит Папи Франциска в Ірак 5-8 березня цього року.

Читайте також:

Проєкти розширення релігійного паломництва та історичного туризму в Урі та у всій іракській провінції Ді-Кар вже неодноразово були об’єктом переговорів керівників церков з місцевими та державними органами влади. При цьому сторони закликають приділяти більше уваги й залучати більше ресурсів на ці цілі зусиллями місцевої влади та приватного туристичного сектору.

За результатами останньої інспекції історичних старожитностей і святинь в провінції Ді-Кар, духовна та світська влади вивчають можливості залучення Науково-виробничого об’єднання та міжнародних організацій в проєкти розвитку туристичної та паломницької інфраструктури навколо стародавнього міста Ур Халдейський. Об’єктом особливої ​​привабливості для туристів і поклоніння для паломників є Будинок Авраама.

На веб-сайті ankawa.org також наводиться у зв’язку з цим заява представника міністра закордонних справ Іраку Фуада Мохаммеда Хусейна за результатами його зустрічі з Папою Франциском у Ватикані 3 травня. У ньому підкреслюється важливість облаштування об’єктів високого археологічного, історичного, культурного і релігійного значення в Іраку. Для цього пропонується ширше залучати іноземні компанії та підприємства до будівництва та організації робіт, необхідних для відновлення діяльності туристичної та паломницької інфраструктури в регіоні.

Останнє велике паломництво місцевих християн за останні роки відзначалося у квітні 2016 року, коли близько 200 християн Халдейської католицької церкви здійснили подорож з Багдада в Ур Халдейський. Єпископ Базиліо Ялдо, сім його супутніх священиків та мирян різних християнських громад і парафій Багдада згадують це паломництво як «велику подію», що має величезне духовне і символічне значення в Рік Милосердя. З цієї нагоди прямо на місці археологічних розкопок поблизу шумерського зіккурата (східчастої піраміди) відбулася в особливому наметі євхаристична літургія в пам’ять Авраама.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button