Християнські новини

2/3 українців вважають себе віруючими – соціологічне дослідження

Українці вважають себе віруючими. Переважна більшість українців (71.7%) вважають себе віруючими, в той час як атеїстів та невіруючих в країні 7.7%. Соціологічне дослідження оприлюднив Центр Разумкова.
Традиційно рівень релігійності вищий на заході країни (90%) та нижчий на півдні та сході (60%). Чоловіки менше релігійні, ніж жінки – 62.9 проти 78.9%.
При цьому лише для 58.2% релігія є важливою, в той час як для 35.6% вона такою не є. В той же час віра в надприродну силу (вищу силу) є важливою для ще меншої кількості опитаних – 36.1%, а неважливою є для понад половини – 51%.
Цього року в соціологічне дослідження додали також питання, чи відвідували церковні богослужіння минулого тижня. В середньому по країні таких людей 23%, на заході 48%, в центрі 19%, на півдні 14.9%, а на сході – 9.4%. Цікаво, що реальний рівень участі у богослужіннях вищий, ніж задекларований. Важливо, що опитування проводилося наприкінці березня, коли в християн візантійського обряду триває великий піст і нема великих церковних свят.
Опитано 2016 респондентів віком від 18 років, теоретична похибка не більше 2.3%.

Релігійно-інформаційна служба України

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button