Україна

Скасування митних зборів та ПДВ для допомоги українцям – рішення Єврокомісії

Згідно з рішенням Європейської Комісії, країни-члени ЄС можуть скасувати митні збори та ПДВ на всі товари, що імпортуються до Євросоюзу із третіх країн та призначені для українців, які постраждали від війни. Цей захід діятиме з 24 лютого до 31 грудня поточного року.

Джерело: ukrinform.ua з посиланням на ec.europa.eu

Йдеться про скасування митних зборів та ПДВ на імпорт предметів харчування, ковдр, наметів, електричних генераторів та іншого обладнання, що призначене для життєзабезпечення громадян України, які постраждали від війни.

Зазначається, що внаслідок повномасштабного вторгнення Росії понад 14 мільйонів українців покинули свої домівки, серед яких понад 6,2 мільйона прибули в ЄС, а близько 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

Однак країни-члени Євросоюзу надають гуманітарну допомогу великій кількості постраждалих українців.

Єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні підкреслив, що російсько-українська війна спричинила нечувані страждання, але також продемонструвала глибину європейської солідарності.

За його словами, скасування митних зборів та ПДВ допоможе країнам-членам надавати допомогу українцям, що перебувають у ЄС або у своїй країні, шляхом спрощення доставки предметів життєзабезпечення.

Єврокомісія також зазначила, що згідно з цим рішенням, митні збори та ПДВ не збиратимуться з товарів, що імпортовані до країн ЄС за участі державних установ, включаючи лікарні та місцеві органи влади, або доброчинними чи гуманітарними організаціями, які діють за дозволом національних органів влади.

Окрім цього можливе стягнення ПДВ, які були ухвалені у квітні 2022 року, в результаті чого країни-члени можуть робити винятки щодо зборів для внутрішнього постачання товарів та надання послуг.

Повідомляється, що Євросоюз солідарний з Україною, проти якої воює Росія. ЄС продовжує надавати українській стороні суттєву політичну, економічну, фінансову, військову та гуманітарну допомогу. Водночас Союз уперше в історії прийняв Директиву тимчасового захисту, яка надає право на проживання, роботу та соціальне забезпечення українським біженцям, що рятуються від війни на території ЄС.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button