Україна

Штраф, виправні роботи та позбавлення громадянства: що може чекати на ухильників від військової служби

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №7205 «Про мобілізацію», який передбачає штрафи або виправні роботи тим, хто ухилився від військової служби в Україні при повній мобілізації. До того ж нардепи хочуть позбавити громадянства України тих ухильників, які тікають під час мобілізації за кордон.

Джерело: rbc.ua

За ухилення від призову в Україні держава може прописати штраф у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або надати виправні роботи на строк до 1 року.

До того ж зазначається, що для військовозобов’язаних та резервістів штрафи за ухилення від навчальних (спеціальних) зборів – до 11900 грн або виправні роботи на строк до 2 років.

Якщо йдеться про ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, то статтею 336 Кримінального кодексу передбачене позбавлення волі строком від 3 до 5 років.

При цьому народні депутати пропонують посилити покарання позбавленням громадянства наступних ухильників:

  • які тікають від мобілізації за кордон;
  • які під час воєнного стану виїхали до країни, яка здійснює військову агресію проти України;
  • військовозобов’язаних, які виїхали за межі країни та не повернулися протягом 30 днів (крім відряджень з метою виконання функцій/завдань від центральних органів влади);
  • хто через релігійні або інші переконання відмовилися письмово від призову на військову службу.

Виконавчий директор Інституту законодавчих ідей Мартіна Богуславець зауважує, що відповідно до статті 25 Конституції України та Закону України «Про громадянство України», заборонено позбавлення громадянина України громадянства.

До того ж через відповідну процедуру порушуються права людини. Зокрема, за місяць війни примусово у РФ вивезли тисячі українців. А причиною від’їзду за кордон у багатьох українців могла стати важка хвороба або потреба в операції, повідомляється в повідомленні.

Рекомендуємо прочитати інформацію, кому дозволяється не йти на війну. Детальніше за посиланням.

Також повідомляємо, що Інститут релігійної свободи (ІРС) опублікував на своєму сайті відповіді на питання щодо мобілізації віруючих і альтернативної служби під час війни. Автор статті – виконавчий директор ІРС, кандидат юридичних наук Максим Васін. Детальніше за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button