Україна

Шлюб, який потрапив до книги рекордів України

В Україні зареєстровано шлюбний рекорд. Вінничани – 100-річний Микола та 92-річна Єлизавета Макаренки – прожили в офіційному шлюбі понад 72 роки. Вони посіли перше місце серед українських пар, які прожили в шлюбі найдовше, повідомила керівниця Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова.

Джерело: segodnya

Докладніше про встановлення рекорду розповіла донька пари пенсіонерів.

«21 травня цього року ми святкували 100-річчя батька. Він у мене бойовий кадровий офіцер, полковник у відставці, льотчик-винищувач. Його привітали дуже багато людей. Так от, коли ми сиділи в сімейному колі, я розповіла гостям, що батьки живуть понад 72 роки у шлюбі, мають двох дітей, двох онуків, трьох правнуків і чекають на четверту правнучку. Чоловік моєї подруги запропонував подати документи на встановлення рекорду. Після чого я подала документи й через деякий час отримала висновок експертів про те, що це найдовший шлюб в Україні. Батьки живуть у шлюбі 72 роки та 6 місяців, одружилися вони 21 грудня 1949 року».

За словами Тетяни, батьки познайомились на танцях у селі. Коли вони вдруге зустрілися на танцях, Микола зізнався Єлизаветі у коханні. Після цього, згодом, вони одружилися. Батько продовжив службу, закінчив академію, звільнився з армії й став викладачем.

«Все життя прожили разом, ніколи не сварилися. У чому секрет їхнього щасливого шлюбу? По-перше, мій батько моногамний. Кохана на все життя. Мій брат теж перейняв цей ген. Він одружений зі своєю дружиною майже 50 років», – розповіла вона.

Також Тетяна розповіла про випадок з життя батьків, що запам’ятався їм і вони часто згадують його під час застілля.

«Коли батько служив на Півночі, де не було фруктів, на один із Днів народження він приніс мамі кришталевий човен, заповнений фруктами – апельсинами та яблуками».

Вона додала, що і батько, і мати з Росії, але вони повністю підтримують Україну.

«Батько і мати кажуть, що Росія чинить жахливе. Вони так і кажуть, що скільки ж у житті вони бачили, але таке просто немислимо, таке й припустити не могли. Мама, до речі, коли була підлітком, жила під окупацією німців. Мама каже, що навіть вони не творили з мирним населенням того, що зараз роблять росіяни. Такої жорстокості у гітлерівців не було… Їм дуже важко було пережити одну війну, тепер друга…» – каже Тетяна.

Читайте також: 

Християни більше задоволені своїм шлюбом, ніж нехристияни – дослідження

Також фіксацію найтривалішого шлюбу в Україні прокоментувала керівниця Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова:

«Іноді доводиться чути, що та чи інша сімейна пара не витримала випробування війною, життям на відстані. Це дуже сумно. І цей рекорд ми зафіксували саме з метою показати справжні стосунки, які витримали усі випробування часом».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button