УкраїнаХристиянські новини

У Києві на 40% зросла кількість звернень щодо домашнього насильства

Кількість дзвінків щодо домашнього насильства до психологів у Києві збільшилася майже на половину, а міська служба телефону довіри наразі вимушена працювати в посиленому режимі.

“Ми наразі продовжили графік роботи наших психологів для того, щоб кияни змогли заспокоїтися, зателефонувати і отримати фахову консультацію психологів. Статистика звернень збільшилася на 40%”, — повідомила в ефірі марафону “На карантині” на Суспільному повідомила директорка центру роботи з жінками Тетяна Зотова.

Об’єктами домашнього насильства здебільшого стають жінки та діти. Директорка каже, за останній період різко збільшилася кількість звернень від чоловіків.

“Суїцидальні наміри чоловіків нас просто лякають. Психологи наразі мають 1-2 телефонних дзвінки на день, які стосуються саме суїцидальних намірів чоловіків”, — каже Зотова.

За її словами, раніше було 1-2 звернення за місяць.

Домашнє насилля цілковито суперечить Божому плану щодо сім’ї. Розділи 1 і 2 книги Буття зображують шлюб як стосунки, що об’єднують і підтримують.
Ті, хто стикається з насиллям у сім’ї, мають зробити все можливе, щоб убезпечити себе. Часто найнебезпечніший час для жертви насилля настає тоді, коли вона вирішує піти. Можна розглядати звернення в поліцію, можуть існувати й інші локальні ресурси. У багатьох країнах діють служби та гарячі лінії допомоги жертвам домашнього насилля. (Примітка: використання комп’ютера можна відстежити, тому відвідуйте веб-сайти відповідних служб лише в тому випадку, якщо схильний до насилля член родини не має можливості контролювати вашу активність в інтернеті.) Коли в домі трапляється насилля, безпека є найважливішою.
Навіть коли жертви перебувають у фізичній безпеці і тілесні рани загоїлись, емоційні та психологічні травми залишаються глибоко в серці. Домашнє насилля також може мати серйозні духовні наслідки. Жертви можуть припинити довіряти Богові. Чому Він допустив це? Як я можу Йому довіряти? Чи дійсно Він мене любить? Де Він був, коли я зазнавав/-ла насилля? Процес зцілення займає багато часу.
Має настати емоційна реакція на ситуацію. Абсолютно доречним є вияв гніву з приводу насильства. Якщо ми не визнаємо серйозність ситуації, виявивши відповідні емоції, як наприклад, гнів, збентеження, біль, сором тощо, то не зможемо вилікуватись. Занадто часто жертви поспішають прощати. Справді, тільки прощення звільнить жертву, але справжнє прощення не настане, поки шрами від насильства не будуть прийняті та вилікувані. Жертви домашнього насилля переважно потребують підтримки добре підготовленого християнського психолога, який може допомогти у процесі зцілення.
Нам не слід вважати, що з насильниками не треба нічого робити, крім як зупинити їхнє насилля. Імовірно, до цього призвели їхні власні невирішені проблеми. Якщо насильник готовий визнати свою провину та бажає отримати допомогу, то надія є. Знову-таки, християнське консультування може мати велику цінність і в цьому випадку.
Домашнє насилля завдає болю Божому серцю. Він не покидає жертв насилля й не відмовляється від них. Його план для людських стосунків – особливо в сімейному колі – є прекрасним зображенням Його характеру. Сім’я покликана відображати Його любов, і Він засмучується, коли дім перетворюється на джерело болю. Господь бажає всім, втягнутим у домашнє насилля – як жертвам, так і насильникам, – зцілення та єдності.

Джерело: suspilne.media

[sc name=”futerblock” ]  
 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button