Актуальне

Що важливо розуміти християнам Росії та України

Спостереження зі статей, соцмереж і коментарів, дискусій, монологів… Що важливо розуміти християнам Росії та України: «нет войне» не завжди означає, що всі ці люди поважають право України існувати як окрема незалежна країна, народ, мова, церква. В рамках депутинізації прокремлівського християнства важливо, щоб церква, церковні структури й церковні служителі позбавились, а точніше, повністю зреклися імперського погляду на український народ, імперського наративу про церкву та її історію, імперського наративу на «собирание земель русских».

Досить багато з тих, хто каже, і навіть досить голосно «нет войне», підтримують інтеграцію України під вплив Росії іншими так званими мирними способами, «м’якою русифікацією». Для церкви взагалі імперський наратив повинен мати абсолютний єретичний характер, має бути засудженим. Інакше це гріх проти Соборності церкви, коли якась нація самопроголошує своє право на ототожнення з «особливою духовністю» і «особливим покликанням країни» (як Ольга Голікова заявила недавно з кафедри).

Має бути зречення месіанського самообману, своєї ніби-то історичної та світоглядної унікальності тощо. Має бути зречення антицивілізаційного наративу. Бути проти путінського режиму, бути проти війни ще не означає бути з Україною як жертвою російської агресії як в 2014 (перше вторгнення), так і в 2022 (друге вторгнення і повномасштабна війна).

Має відбутися очищення російської церкви і російського християнського світогляду від імперіалізму в тому сенсі, щоб змінився погляд на повноправне і повноцінне існування будь-якої іншої нації без «принуждения к миру», без риторики самопроголошеного «старшого брата» навіть в баптистському чи п’ятдесятницькому, чи загалом в євангелічному середовищі.

Бути проти СРСР-2 не означає бути проти російської імперії і імперського наративу. Можна бути проти совєтів, і водночас підтримувати російський імперіалістичний а-ля «візантійський» наратив щодо інших націй та помісних церков…

Царство Боже − це взаємо-рівно-правне добровільне співіснування всіх націй та мов на умовах взаємної любові, довіри та турботи, без «принуждения к миру» будь-якою нацією. Саме тому потрібно зречення від імперіалістичного релігійного націоналізму, попри гасла «нет войне» та попри антирадянську риторику. Прославляється Ймення Ісуса Христа саме на умовах Царства Божого, а не просто за допомогою «нет войне», коли насильство можна вчиняти «м’яко» без вбивання…

Схожі статті

Надіюсь, я зміг донести свою думку. Це щодо місіональної багатонаціональної інклюзивної природи Церкви… щодо місіональної Соборності Церкви… якщо це має хоч якесь значення… Хоча моє відчуття, що після війни нікого так не будуть «принуждать к миру и молчанию» як українських християн і Церкву, «ради мира» замовчати, «ради мира» не згадувати про страшні злочини, «ради мира» зректися своєї ідентичності… Зараз як ніколи для української Церкви важлива єдність саме на фундаменті Царства Божого, на умовах Соборності Церкви… Шануймося…

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Тарас Дятлик

Пошукач кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова, голова правління ГО "Євангельська акредитаційна теологічна асоціація", член Міжнародної ради по євангельській богословській освіті (в рамках Всесвітнього євангельського альянсу), член Наглядової ради асоціації "Богослови без кордонів", регіональний директор United World Mission (Overseas Council) по Східній Європі та Центральній Азії в області розвитку богословських освітніх систем. Випускник Донецького християнського університету й Evangelische Theologische Faculteit (Лувен, Бельгія) за спеціалізацією богослов'я Нового Завіту.

Схожі статті

2 Коментарів

  1. Звичайно, ми, українські євангельські християни, маємо, врешті-решт, їм пробачити та шукати шляхів для відновлення єдності і братерства…
    Але це неодмінно має відбутися лише ПІСЛЯ того, як російсько-українська війна повністю припинеться, а сатанинсько-ординська вояччина країни-агресора забереться геть з усіх українських теренів, включаючи Донбас і Крим. Це – по-перше.
    А, по-друге, коли вони, москальські “євангельські християни”, щиро визнають свою провину і дійсно – публічно ПОКАЮТЬСЯ! В т. ч явно відрекуться від усіх елементів і рудиментів цього імперсько-шовіністського мислення і менталітету (“русского міра”), включаючи і “м’яке” українофобство!
    Інакше – образно кажучи, коли вони, розідравши свою одежу і посипаючи голову попелом, приповзуть до нас на колінах і будуть слізно й голосно просити пробачення в українського народу за всі свої помилки і падіння.

  2. Р. S. А поки що – вже ВКОТРЕ переконуюся, що наразі кликати до СОВІСТІ цих “євангельських християн” в рф (країні-агресорі і терористі) немає жодного сенсу і змісту!
    Вони, засліплені й задурманені божевільною пропутінською пропагандою та агресивно-українофобською істерією та брехнею, всуціль глухі й сліпі! І – на цьому тлі – так виглядає, що вони її, цю свою колишню совість, геть СПАЛИЛИ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button