Актуальне

Що робити, якщо раптом війна? Як готуватися Церкві до війни і окупації?

Військовий капелан Анатолій Кушнірчук склав список дій на випадок війни. Останнім часом з’явилося багато інформації про агресивні дії Російської Федерації й можливу військову операцію на значній території України. Що робити, якщо раптом почнеться війна? Як готуватися Церкві до війни й окупації? Як християнин має діяти у воєнний час? Чи потрібно чинити опір?

Для довідки: Анатолій Кушнірчук – військовий капелан, громадський діяч, волонтер, парламентер, офіцер комітету ООН з прав людини, депутат Бучанськоі міської ради, належить до Ірпінської Біблійної Церкви ВСЦ ЄХБ.

Що робити, якщо раптом війна? Як готуватися Церкві до війни і окупації?

Що робити, якщо раптом війна?

 1. Чинити спротив окупації.
 2.  Прямо підтримувати свою Армію.
 3.  Закликати своїх членів Церкви іти служити в Армію (хтось готовий взяти зброю до рук, а хтось не готовий − це не проблема. Бо в Армії саме стріляє близько 20 % особового складу, а всі інші − роблять інші, надважливі справи оборони).
 4. Перекваліфікувати своїх служителів у капеланів, що зможуть служити людям з моральною травмою, травмою унаслідок втрати рідних, душеопікунське служіння у надзвичайних умовах, поза стінами Церкви.
 5. Заготовити дрова.
 6. Заготовити паливо (ДП, бензин).
 7.  Підготувати банк їжі, дитячого харчування.
 8. Підготувати банк теплого одягу, ковдр, утеплювачів, фанери, ОСБ.
 9. Підготувати медикаменти.
 10. Підготувати підвальне приміщення капітального будівництва з бетонним перекриттям у Церкві, аби використовувати його, як бомбосховище, мобільний шпиталь, притулок для обігріву.
 11. Відремонтувати всі автомобілі та кожному зробити резерв палива (у воєнний час СТО і заправки будуть працювати частково, бо все буде працювати на оборону).
 12. Взяти на олівець усіх, у кого є підвали для укриття, усіх, у кого є свердловини (колодязі) води.
 13. Приставити до них робочі генератори з запасом палива.
 14. Взяти на олівець усіх медиків у Церкві, їхні адреси перебування.
 15. Взяти на олівець усіх авто майстрів, електриків, сантехніків у Церкві.
 16. У випадку авіаударів і штурму – не буде мобільного зв’язку та Інтернету. Чітко домовитись ключовим людям Церкви про місце зустрічі у такому разі. Розділити усіх членів Церкви на 10-12 людей і призначити у них зв’язкових інформаторів (та їхніх замів) для чіткого донесення інформації.
 17.  Визначити сильних молитовників і розподілили їх по групах. У них також мусять бути інформатори і ті, хто їх фізично підтримує (їжа, вода, одяг, медикаменти тощо).
 18. Не припиняти зібрання Церкви у неділю.
 19. Бути готовим організувати процес чи передати будівлю чи приміщення Церкви під мобільний шпиталь, притулок для тих, у кого зруйноване житло тощо.
 20. Під час бойових дій, чи окупації − продовжувати годувати людей гарячою їжею, роздавати одяг, надавати допомогу, прихисток, медичне забезпечення, питну воду.
 21. Не припиняти недільні зібрання. У випадку захоплення будівлі Церкви − перейти у формат домашніх груп, у яких буде власний банк їжі, одягу, палива, води, медикаментів, та людина інформатор.
 22. Мати зв’язкового інформатора (представника) з Церкви у військово-цивільній адміністрації міста.
 23. Вступати до лав батальйону тероборони ЗСУ, що охороняє стратегічно важливі об’єкти інфраструктури, чи всіляко сприяти їм.

Війна може викликати страх і хаос серед людей, тому краще підготуватися, ніж не бути готовим.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button