СвітХристиянські новини

ЄС відмовляється відновлювати мандат посланника з питань свободи віросповідання

Європейський Союз посилає сигнали про те, що він не зацікавлений сприяти свободі віросповідання за межами своїх кордонів, відмовляючись від призначення нового посланника з питань свободи віросповідання. 
Посада спеціального посланника Європейського Союзу з питань віросповідання (FoRB) була створена в 2016 році в Європейській комісії, яку тоді очолював Жан-Клод Юнкер.
Ян Фігель чотири роки був на цій посаді, займався відвідуванням країн за межами ЄС, проводив перемовини з урядами, з різними правозахисними організаціями та релігійними лідерами, щоб сприяти розв’язанню проблем  прав людини у сфері релігії.
В листопаді 2019 року його мандат закінчився. Чимало міжнародних організацій визнали, що робота Яна Фігеля була ключовою в забезпеченні свободи релігії. Якщо не поновити мандат, то все досягнуте буде зведене нанівець.
Складається враження що в структурах ЄС хочуть позбутися цього виду діяльності і не призначати нового спецпредставника з питань свободи релігії.

Не поновлення мандату ЄС, дасть неправильний сигнал країнам, які налагодили співпрацю з FoRB, і поставить під загрозу досягнуті результати.
У всьому світі FoRB знаходиться під загрозою, і він насправді не покращується. По всьому світу і релігійні, і нерелігійні групи стикаються з обмеженням своєї свободи.
Важливо, щоб ЄС наводив приклад і показував, що свобода релігії є цінним правом людини для всіх людей.
Свобода думки, совісті та релігії пов’язана з кількома іншими правами людини та основними для відкритого і вільного суспільства. Ось чому особливі зусилля щодо просування та відстоювання цього права з боку ЄС видаються виправданими.

Джерело: evangelicalfocus.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!