Християнські новини

Розшифровано найдавніше джерело Старого Завіту

Американським та ізраїльським вченим вдалося розшифрувати велику частину тексту, який міститься в обвугленому древньоєврейському сувої. Вік цього пергаменту складає більше ніж, 1,5 тис. років. Дослідники вважають, що сувій є канонічною частиною Книги Левит – третьої книги Мойсеєвого Закону.
Сувій було знайдено в 1970 році і датовано III-IV століттями нашої ери. Тривалий час його зміст залишався невідомим, оскільки він дуже постраждав від пожежі в VI столітті. Через це пергамент не можна було розгорнути, а будь-який дотик до нього міг призвести до його знищення.

Більше про занхідики в Ізраїлі:

Для досліджень вчені використали метод мікрокомп’ютерної томографії, який дозволив дослідити внутрішню структуру артефакту, залишаючи його в недоторканому вигляді. Вдалося встановити, що сувій містить 35 рядків з Книги Левит.

Дзеркало тижня

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button