Новини культури

Російські окупанти вкрали десятки тисяч експонатів із музеїв України – The New York Times

Окупанти РФ вкрали десятки тисяч мистецьких творів та історичних експонатів із музеїв України. Це найбільше викрадення витворів мистецтва з часів Другої світової війни. Про це заявило видання The New York Times.

Джерело: censor.net

Цим злочином росіяни хотіли «не лише захопити матеріальні та історичні цінності, а й позбавити Україну її культурної спадщини», пише видання.

The New York Times зазначив, що окупанти протизаконно вилучили різноманітні експонати – від античного скіфського золота до сучасних авангардних творів.

Водночас росіяни вкрали у Херсоні понад 15 000 предметів мистецтва та об’єктів історичного значення. А також пограбували або знищили 30 музеїв, зокрема у Маріуполі, Мелітополі та Херсоні. Хоча масштаби розкрадань значно більші. Про це свідчать дані прокуратури та музеїв України.

Як вважає старший радник The Art Loss Register (організації, яка займається пошуком викрадених предметів мистецтва) Джеймс Реткліфф, окупанти заздалегідь підготували план викрадання. Але «кожен міжнародний аукціонний будинок, який отримає предмети з України, вкрай ретельно перевірятиме їх», наголосив він.

Читайте також:

Як повідомило видання, ще з 2014 року міжнародні організації, включно з ЮНЕСКО та Інтерполом, працюють над цими злочинами загарбників. Організації займаються викраденими окупантами предметами мистецтва та історичними експонатами, відколи росіяни заволоділи фондами українських музеїв у Криму.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button