Світ

Росія посідає третє місце після Китаю та Ірану за рівнем цензури в інтернеті

Щорічний рейтинг Freedom on the Net показав результати дослідження прав людини в цифровій сфері, в якому Росія посідає третє місце після Китаю та Ірану за рівнем цензури в інтернеті та шосте − за масштабом обмежень свободи в інтернеті.

Джерело: zn.ua

Згідно з дослідженням, Росія зазнала найрізкішого зниження свободи в інтернеті з усіх 70 країн, представлених у звіті, досягнувши найнижчого рівня за 12 років моніторингу.

«Після незаконного і неспровокованого вторгнення російських військових в Україну Кремль різко активізував свої поточні зусилля щодо придушення внутрішнього інакомислення і прискорив закриття або вигнання незалежних ЗМІ, що залишилися», – пише Freedom House.

Серед 30 країн, які також були досліджені на предмет інтернет-цензури, Росія посіла третє місце разом із М’янмою та Бахрейном. Перші місця у цьому рейтингу посідає Китай та Іран. Найгірша ситуація у Китаї, який набрав 2 бали, Іран набрав 5 балів, а Росія – 6 балів. Для порівняння, за цим же показником Україна набрала 21 бал.

Читайте також:

Україна лідирує за рівнем злочинності в Європі

Також Росія набрала 23 бали в рейтингу обмеження свобод інтернету і посіла шосте місце (чим вище місце в рейтингу, тим гірша ситуація зі свободою в інтернеті). Гірша ситуація лише у В’єтнамі, Кубі, Ірані, М’янмі та Китаї. За цим показником Україна набрала 59 балів і опинилася на 31 місці.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button