СвітХристиянські новини

Росія продовжує дискримінацію жителів півострова – Генеральна асамблея ООН

«Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна» – саме так має назву оновлена резолюція, яка ухвалена Генеральною асамблеєю ООН. У резолюції наголошується, що РФ продовжує дискримінацію жителів півострова: кримських татар, українців і осіб, які належать до інших етнічних і релігійних груп.
Повідомляє Релігія в Україні з посиланням на Lb.ua.
За словами Укрінформу, документ підтримали 64 члени ООН. Проти висловилися 23 країни на чолі з Російською Федерацією, країною-окупантом Кримського півострова. Утрималися 86 країн.
Проєкт резолюції підтриманий у листопаді Третім комітетом Генеральної Асамблеї ООН із соціальних і гуманітарних питань. Співавторами резолюції виступили Україна, Грузія, Німеччина, США, Велика Британія, Франція, Латвія, Литва, Естонія та інші країни-партнери України.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав у Twitter, що він щиро вдячний партнерам України за підтримку цьогорічної посиленої резолюції ГА ООН щодо ситуації із правами людини у Криму. Він підкреслив, що її ухвалення вчергове доводить солідарність світу з Україною у невизнанні російської спроби анексії Криму.
Також у резолюції наголошується, що РФ продовжує дискримінацію жителів півострова: кримських татар, українців і осіб, які належать до інших етнічних і релігійних груп.
До того ж в документі засуджується порушення прав людини в окупованому Криму, спроба анексії й тимчасова окупація півострова Росією. Резолюція також звертає увагу на нав’язування кримчанам російського громадянства, проведення незаконних виборчих кампаній і голосувань, зміну демографічного складу населення Криму та придушення національної ідентичності.
А ще документ засуджує незаконне встановлення російської юрисдикції та адміністрації в Криму. Окремо наголошується, що органи та посадові особи Російської Федерації, створені в тимчасово окупованому Криму, є незаконними та їх слід називати виключно «окупаційними органами Російської Федерації».
Нагадаємо, що Росія внесена до «списку спостереження» через порушення релігійної свободи.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button