Новини суспільства

«ПВК Редан». Що це таке, звідки і навіщо?

У лютому 2023 російські підлітки почали влаштовувати масові бійки. Субкультура назвала себе «ПВК Редан». Згодом це почало поширюватися і в Україні. Тут такі дії сприйняли як ІПСО з боку Росії, та задум ФСБ.

Джерело: BBC NEWS Україна

Що це?

«Редан» є субкультурою підлітків, творці якої надихнулися японським аніме «Hunter x Hunter», в якому зображено угруповання з однойменною назвою.

Приставка ПВК нагадує щось пов’язане з військовими, однак, насправді цієї субкультури це не стосується.

Символікою підлітки обрали павука, чорний колір і цифру 4.

Спершу про «Редан» стало відомо в Росії. Зокрема, 22 лютого ці підлітки організували масову бійку у московському торговому центрі.

Згодом, вже 27 лютого, схожу акцію вирішили організувати українські діти в Харкові. На ній було затримано 149 хлопців та 66 дівчат. У підлітків вилучили газові балони, кастети та ножі.

З ними та їхніми батьками були проведені відповідні бесіди.

Також схожі затримання були й в інших містах України, зокрема у Києві.

Навіщо?

Начальник головного управління нацполіції в Харківській області Володимир Тимошко вважає це «задумом ФСБ».

«Війна йде не тільки на полі бою. Ворог хоче знищити нашу країну і використовує наших з вами дітей задля досягнення своїх кровожерливих цілей. Тільки разом ми зможемо це зупинити», − сказав він.

В Росії ж заявляють, що це винні «недружні країни». Там «Редан» вимагають заборонити, і називають її «псевдосубкультурою зі знаком мінус, яка нічого хорошого молоді не несе».

Борис Мороз, викладач японської мови та блогер, каже, що основою створення даної субкультури дійсно є японський аніме серіал «Hunter x Hunter», проте у росіян вона набула власної ідеології.

«В її серці лежить ідея про те, що неформали, які отримували люлів від гопників та ультрас, можуть зібратися гуртом та самі виписати люлів будь-кому. Тепер купа українських підлітків носить одяг з павуком та цифрою 4 (бо саме такий номер був у героя аніме, якого наслідують) і урізноманітнюють собі дозвілля», − написав він.

Читайте також:

В Україні ж якоїсь певної ідеології на основі цього немає. Проте підліткам завжди хочеться чогось цікавого, і «Редан» став для них цією самою можливістю зробити своє життя цікавішим.

Окрім цього є ще ряд факторів, які можуть впливати на популярність таких рухів. Це підвищений ступінь агресії в суспільстві, вплив ігрової індустрії на психіку та поведінку несформованих особистостей. Також не потрібно недооцінювати духовного впливу через подібні явища. Це також свідчить про те, що батьки не впоралися зі своїми обов’язками виховання і віддали виховання своїх дітей гаджетам.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Степан Ошурко

Журналіст видання Слово про Слово. Студент Факультету міжнародних відносин НАУ.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button