війна

Резолюцію про визнання дій Росії геноцидом українського народу схвалено комітетом Сенату США

Резолюцію про визнання дій Росії геноцидом українського народу схвалено комітетом Сенату США з міжнародних відносин. Після цього документ можуть винести на голосування в Сенаті. Про це повідомляється на сайті сенатора США Бена Кардіна, який є співавтором документа.

Джерело: hromadske

«Злочини, що скоюються проти українського народу під час незаконної та нічим не спровокованої війни Путіна, суперечать незліченним міжнародним конвенціям і можуть бути охарактеризовані лише як геноцид.

Український народ продемонстрував свою рішучість і здатність відбивати атаки, що продовжуються, але безневинні життя продовжуватимуть гинути, поки Росія не зрозуміє наслідки їхніх мерзенних дій. Має бути відповідальність», − сказав Бен Кардін.

Свою думку щодо дій російського президента висловив і високопоставлений член сенатського комітету з міжнародних відносин Джим Ріш і пояснив суть цієї резолюції.

«Путін своїми діями та словами неймовірно чітко дав зрозуміти, що його мета – стерти існування українського народу. Я на власні очі бачив його жорстокість в Ірпені та Київській області.

Ця резолюція засуджує активний геноцид проти українського народу, закликає уряд США працювати з нашими союзниками для запобігання майбутнім актам геноциду та підтримує розслідування для притягнення до відповідальності за ці жахливі злочини. Ми маємо продовжувати робити все можливе, щоби підтримати український народ у його боротьбі за виживання».

Резолюція про визнання дій Росії в Україні геноцидом:

  • засуджує Росію за вчинення актів геноциду проти народу України;
  • закликає Сполучені Штати разом із союзниками по НАТО та ЄС підтримати уряд України, щоб запобігти подальшим актам російського геноциду проти українського народу;
  • підтримує трибунали та міжнародні кримінальні розслідування для притягнення російських політичних лідерів і військових до відповідальності за агресивну війну, воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид;
  • закликає президента США Джо Байдена застосувати санкції щодо осіб, відповідальних або причетних до геноциду, який вчиняється Російською Федерацією в Україні.

Що стосується дати голосування за резолюцію в Сенаті США, то вона наразі невідома.

Читайте також: 

Нігерії загрожує геноцид християн, якщо світ не діятиме

Нагадаємо, що 14 квітня Верховна Рада України офіційно визнала дії збройних сил Російської Федерації, а також політичного і військового керівництва Росії під час повномасштабної війни проти нашої країни геноцидом українського народу. Парламент закликав світ також визнати російські дії геноцидом українців.

Також відомо, що 21 квітня Латвія та Естонія стали першими країнами у світі, які офіційно визнали геноцидом воєнні злочини Росії в Україні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button