Новини суспільства

У Мадриді відбувся саміт національно-консервативних сил держав-членів Європейського Союзу

У Мадриді відбувся саміт національно-консервативних сил держав-членів Європейського Союзу, 29 січня.

Джерело: politteo

Саміт вів лідер іспанської партії «Vox» Сантьяго Абаскаль. Його провідними учасниками були прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, французький політик Марін Ле Пен. У зустрічі також узяли участь політики з Литви, Естонії, Болгарії, Румунії, Австрії, Нідерландів, Бельгії.

Учасники саміту закликали Європу проявити солідарність перед можливістю російської агресії проти України. Вони підписали спільну декларацію, в якій висловлювали бажання «працювати над тим, щоб народи Європи діяли солідарно перед обличчям загрози зовнішньої агресії», і описуючи «військові дії Росії на східному кордоні Європи» як «приведення нас на межу війни», повідомив Kiratas.

У контексті російської загрози консервативні політики наголошують на неефективності нинішньої дипломатії ЄС.

До того ж декларація засуджує ідеологічне поневолення Європи та антидемократичні тенденції, що спостерігаються в ній. Зокрема, підписанти наголосили на верховенстві національних конституцій над правом ЄС. Серед іншого, документ також різко критикує імміграційну політику, яку пропагує Брюссель.

Учасники саміту відомі різним характером ставлення до Росії

Найчіткішу антиросійську позицію мають польські націонал-консерватори. Цілком очевидно, що саме Моравецький пролобіював антиросійську складову декларації. Лідер партії «Vox» також відомий своєю досить проукраїнською та антиросійською позицією.

А ось ситуація з Угорщиною дещо складніша. Офіційний Будапешт неодноразово висловлював свою позицію щодо недоторканності кордонів України. До регіональних антиросійських жестів приєдналася й Угорщина. Можна припустити, що антиросійський потенціал Угорщини був недостатньо використаний через пасивність України у побудові добросусідських відносин (і справа не обмежується угорською меншиною в Україні. Київ не мав посла в Будапешті близько двох років, а потім відзначився політично абсурдними кроками, такими як підтримка маргінальних угорських ліволіберальних опозиціонерів).

При цьому Угорщина проводить політику прагматичного співробітництва з Росією, зокрема в енергетичній сфері (усього через кілька днів після Мадридського саміту 1 лютого запланована зустріч Орбана з Путіним).

Найбільш скептично Ле Пен поставилася до антиросійської складової декларації. За даними деяких ЗМІ, представляючи роботу саміту у Франції, вона спробувала відретушувати згадку про Росію.

Ще до саміту Моравецький та «Право і справедливість» були широко розкритиковані польськими лібералами. Так, Дональд Туск закликав Моравецького відмовитися від участі в заході через присутність там «пропутінських політиків». У відповідь Моравецький зобразив Туска лицеміром, нагадавши, що він не доклав необхідних зусиль, щоб протистояти будівництву газопроводу «Північний потік-2». Загалом ПіС і прихильники партії виступили за необхідність внесення антиросійської складової до порядку денного європейських консерваторів – навіть якщо деякі з них все ще роблять ставку на прагматичну політику чи живуть ілюзіями.

«Нам потрібно навчати та переконати наших західних колег, хто насправді є Володимир Путін і що таке Росія», – зазначила Анна Залевська, депутат Європарламенту.

Читайте також:

Минулої весни перші важливі кроки для консолідації національно-консервативних сил зробили ЄС ПіС і Фідес. Влітку 2021 року була прийнята спільна декларація 16 консервативних партій з держав-членів ЄС.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button