Релігія

Релігійні діячі Ради Церков України приїхали до Риму донести голос українського народу

З 24 по 26 січня триває візит представників Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій до Риму. Мета приїзду – донести голос українського народу. В рамках візиту відбудеться зустріч з Папою Франциском.

Джерело: risu.ua

«Ця поїздка матиме історичне значення. Сподіваємося, що голос різних Церков та релігійних організацій буде почутий і принесе добрі конкретні плоди для нашого зболеного народу», – наголосив Глава УГКЦ.

24 січня українські релігійні діячі відвідали греко-католицький Собор святої Софії у Римі й зустрілись з очільником Дикастерії з питань єдності християн і міжрелігійного діалогу Кардиналом Куртом Кохом. Повідомляють Релігійно-інформаційна служба України та Vatican news.

Релігійні діячі Ради Церков України приїхали до Риму донести голос українського народу

Зокрема, під час зустрічі у Дикастерії комунікації представників Ради Церков України прийняв префект доктор Паоло Руффіні зі співробітниками, зазначила Релігійно-інформаційна служба України.

«Війну почала Росія майже 9 років тому з брехні, що України не існує, не існує окремого народу. І цю ідеологію “русского міра” зробили базою для виправдання агресії, для виправдання геноциду. Для досягнення справжнього миру важливо поширювати правду і ми відкриті до співпраці в цій сфері», – наголосив Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній.

Крім того, Митрополит подякував за заклики Папи Франциска молитися про Україну та відзначив гуманітарну допомогу від католиків.

«Ми знаємо, що молитва має велику силу, це зброя проти зла, і ми вдячні Папі Франциску і всім, хто молиться про Україну», – підкреслив він.

Після цього українська делегація зустрілась із префектом Дікастерії для міжрелігійного діалогу кардиналом Мігелем Аюсо та його співробітниками.

«Ми [Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій] маємо досвід співпраці протягом вже понад 25 років, представляючи понад 90% релігійної мережі нашої країни… І ми є свідками тих страждань, які принесла війна, свідками боротьби за правду і свободу. Ми відкриті до діалогу в Європі та світі…» – зазначив Епіфаній.

Учасники зустрічі домовились «підтримувати й поглиблювати співпрацю між ватиканськими інституціями та українською релігійною спільнотою».

Релігійні діячі Ради Церков України приїхали до Риму донести голос українського народу

25 січня представники ВРЦіРО візьмуть участь в екуменічній молитві з нагоди завершення Тижня молитов за єдність християн. Також в цей день відбудуться зустрічі з Папою Франциском і з Державним Секретарем Святого Престолу П’єтро Пароліном. Крім того, делегати планують відвідати Дикастерію сприяння єдності між християнами.

Останнього дня, 26 січня, відбудеться пресконференція в залі Радіо Ватикану, де підбиватимуться підсумки візиту.

«Під час війни Всеукраїнська рада Церков, яка об’єднує всіх християн, юдеїв, мусульман України, перетворилася на потужний голос громадянського суспільства», – зазначив Блаженніший Святослав.

Читайте також:

Нагадаємо, що відбулася зустріч Папи Римського Франциска з українським капеланом та протестантським єпископом із Маріуполя Геннадієм Мохненком. Вони багато говорили про Україну та разом помолились за неї.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

2 Коментарів

  1. А от мені (чомусь) так видається, що цей “голос українського народу” глава Ватикану навряд чи почує. Чи, скоріше, і надалі геть замовчуватиме правдиву сутність нинішньої російсько-української війни, а головне: хто саме винуватець і виконавець цієї страшної трагедії українського народу.
    Тобто конкретне й очевидне сатанинське зло – у потрактуванні нинішньої ліво-ліберальної ватиканської верхівки – залишатиметься, по суті, “terra incognita”.
    Разом з тим: поживемо – побачимо, як воно там далі направду буде і станеться.

  2. Р. S. Папа Франциск прийняв делегацію ВРЦіРО і вручив їй текст заздалегідь підготованого свого листа до неї.
    Ну і звісно: як і завжди, у цьому листі очільник Католицької Церкви жодним словом – навіть опосередковано (!) – не згадав винуваться цієї жахливої і, по суті, геноцидної трагедії, що він її наразі чинить на теренах України.
    Що ж, у варварсько-ординській москві її сатанинсько-кривавий провід може бути вповні задоволеним: ватиканське керівництво – і тут – ніяк не порушило цю їхню неформальну, неофіційну угоду (своєрідний “модус вівенді”) про відповідну “мовчанку”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button