Політика

Ратифікація завершена: в Україні 1 листопада Стамбульська конвенція набуде чинності, однак християни не підтримують відповідний документ

1 листопада 2022 року в Україні набуде чинності Стамбульська конвенція або Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству. Країна вже офіційно завершила ратифікацію відповідного документу. Однак українські церкви вважають, що відповідна Конвенція несе гендерну ідеологію та є загрозою для демократії в Україні.

Джерело: risu.ua з посиланням на glavcom.ua

Зазначається, що Україна вже передала відповідні документи заступнику генерального секретаря Ради Європи Бьорну Берге.

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич привітала нашу країну з ратифікацією Конвенції та наголосила, що Україна є 36-ою державою-учасницею цього договору.

Нагадаємо, що Стамбульська конвенція є міжнародною угодою, яку Україна уперше підписана у 2011 році, але не ратифікувала.

Це перший подібний документ, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне і сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти й стерилізацію.

Однак позиція християн з приводу скандальної Стамбульської конвенції залишається незмінною. Церкви занепокоєні впровадженням гендерної ідеології та тим, що законопроєкт може спровокувати розкол у суспільстві.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вважає поспішне голосування в парламенті та підписання президентом закону про ратифікацію Стамбульської конвенції загрозою для демократії в Україні.

На переконання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, Стамбульська конвенція запровадила поняття «гендер» як ідеологічну концепцію самоідентифікації людини (ст. 3). Це неприйнятно, оскільки ігнорування існування біологічних статей, які характеризують жінок чи чоловіків, та обов’язок навчати дітей нестереотипним гендерним ролям (стаття 14 Конвенції) може спотворити гендерну ідентичність молодого покоління та сприяти одностатевим зв’язкам. Також сприяти поширенню гендерної дисфорії у дітей та молоді.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!