Релігія

ВРЦіРО вважає ратифікацію Стамбульської конвенції загрозою для демократії в Україні

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вважає поспішне голосування в парламенті та підписання президентом закону про ратифікацію Стамбульської конвенції загрозою для демократії в Україні.

Джерело: vrciro 

До того ж замість цивілізованої дискусії релігійні діячі та віруючі люди, які мали до змісту конвенції обґрунтовані зауваження, в останні дні зіштовхнулися з численними проявами ненависті та мови ворожнечі з боку низки прихильників ратифікації цього документу в різноманітних ЗМІ.

Під час зустрічей як з Президентом Володимиром Зеленським 17 грудня 2021 року, так і зі спікером Верховної Ради Русланом Стефанчуком 4 лютого цього року релігійні лідери почули запевнення, що будуть проведені додаткові консультації та належне громадське обговорення щодо розбіжностей у поглядах на Стамбульську конвенцію.

Але суспільство досі не отримало повного роз’яснення, як Стамбульська конвенція може покращити чинне законодавство України у сфері протидії домашньому насильству. Які практичні зміни відбудуться? І чи можна досягти цих змін без ратифікації Стамбульської конвенції?

Крім того, віруючих батьків різних конфесій хвилює зміст «навчальних матеріалів з таких питань, як нестереотипні гендерні ролі», як того вимагає Стамбульська конвенція в статті 14. Чи застосовуватиметься цей вміст до пропаганди одностатевих стосунків серед студентів як норми сексуальної поведінки.

ВРЦіРО сподівається, що президент та парламент України не повторюватимуть подібних помилок, ігноруючи думку значної частини українського суспільства, якою є віруючі громадяни України.

Крім того, тривожним сигналом для українського суспільства має стати нетерпимість до думки релігійної громади у медійному просторі, небажання вести діалог, заперечення права релігійних об’єднань на участь у суспільному житті країни.

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій є громадською спілкою і має право повноцінно брати участь у громадських обговореннях законодавчих питань або важливих державних рішень. Наявність чи відсутність релігійних переконань не обмежує громадян у праві висловлювати свою позицію, тому для нас неприпустимо намагатися під гаслами боротьби за свободу – обмежити ряд основних прав людини, наприклад, свободу совісті, віросповідання та свободу слова.

На думку ВРЦіРО, в українському суспільстві має бути місце для свободи думки, слова та вираження поглядів – без ненависті та погроз для тих, хто має іншу думку щодо тих чи інших законодавчих чи громадських ініціатив.

Рада Церков і надалі активно сприятиме боротьбі з таким злом, як домашнє насильство, справді захищаючи традиційні для українського народу моральні, духовні, сімейні цінності, що випливають із природного стану речей. Водночас ВРЦіРО продовжуватиме виступати проти нав’язування суспільству штучних ідеологічних конструкцій, які суперечать самій природі людини як Божого творіння.

Читайте також:

Польський Сейм працює над виходом зі Стамбульської конвенції

Нагадаємо, за останні роки в Україні понад 100 місцевих рад усіх рівнів (обласних, міських, селищних) проголосували проти ратифікації Стамбульської конвенції та від імені своїх виборців протестували проти спроб інтегрувати гендерну ідеологію в українське законодавство та суспільне життя України.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button