Україна

Поширення наркоманії? Кабмін підтримав законопроєкт про легалізацію канабісу

На розгляд Верховній Раді передадуть ухвалений Кабміном законопроєкт про легалізацію канабісу. Відтепер в Україні можуть дозволити використовувати канабіс в медичних цілях. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Однак легалізація канабісу може призвести до поширення наркоманії.

Джерело: sobor.com.ua з посиланням на m.glavcom.ua

За словами Ляшка, уряд країни розуміє негативні наслідки війни на стан психічного здоров’я та кількість людей, які потребуватимуть медикаментозного лікування внаслідок цього впливу.

До того ж керівництво України підготувало законодавче підґрунтя для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та перероблювання до повноцінного виробництва.

Міністр зауважив, що препарати канабісу не є «конкурентами» наркотичним засобам, і заходи регулювання їх обігу зовсім різні. «Медичний» канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, тому він не цікавий для рекреаційного вживання.

Зазначається, що відповідні медикаменти використовуються для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м’язів, лікування анорексії, ПТСР та тривожних розладів; в лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу; у полегшенні болю та страждань важкохворим та паліативним хворим, в тому числі онкологічним хворим, пацієнтам з ВІЛ.

Проте на думку Всеукраїнського Собору, об’єднанню релігійних і громадських громад, під прикриттям нібито турботи про тяжкохворих пацієнтів насправді йдеться про легалізацію в Україні багатомільярдної індустрії бізнесу, де поруч з наркотичними препаратами на основі канабісу створюється паралельна величезна ніша напівнаркотичної продукції на основі канабідіолу, що буде вироблятися з промислових конопель без будь-якого контролю та обмежень. Відносно ж лікувального ефекту канабісу жодного масштабного контрольованого дослідження його ефективності не проводилося.

Схожі статті

Собор переконаний, що у випадку ухвалення законопроєкту, відбудеться стрімке зростання і поширення наркоманії, зокрема у молодіжному середовищі, через доступність продукції з канабідіолу, а також наркотичного сегмента коноплі/марихуани та продуктів з неї, зростання прибутків наркоторговців і виробників коноплі та вкрай негативних наслідків для всього українського суспільства.

Релігійні та громадські діячі закликають народних депутатів України не підтримувати відповідний документ.

Нагадаємо, що в опублікованому дослідженні, яке провели науковці Бристольського університету та інституту Мердока в Австралії, йдеться про те, що підлітки, які вживають канабіс, мають велику загрозу народжувати недоношених дітей у майбутньому. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!