Домашня»Новини»Кожен шостий підліток в Україні стикався з цькуванням, погрозами або кібершахрайством в Інтернеті

Кожен шостий підліток в Україні стикався з цькуванням, погрозами або кібершахрайством в Інтернеті

5
Поширень
Pinterest WhatsApp

Кожен шостий підліток в Україні стикався з онлайн цькуванням, погрозами чи кібершахрайством. Тому для нас важливо співпрацювати з вчителями, батьками, громадськими організаціями та бізнесом, щоб зробити цей простір безпечним для дітей. Про це розповіла заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час круглого столу “Цифрова година”, який 11 лютого відбувся у Києві. Захід провели Міністерство освіти та науки спільно з Google Україна з нагоди Дня безпечного Інтернету.

Торік держава скерувала понад 1 млрд гривень на забезпечення доступу шкіл до Інтернету, а також на закупівлю комп’ютерів. Ці ресурси дозволили вчителям робити уроки цікавішими та інтерактивними, однак поряд з цим кібербулінг став поширеним явищем серед школярів.

“У мережі, на жаль, злочини проти дітей не мають державних кордонів, тому міжнародна співпраця у цьому напрямі є вкрай важливою. Я сподіваюся, що сьогодні ми почуємо одне одного, адже тут присутні представники різних галузей. Також ми маємо вийти на спільне бачення та план дій, який допоможе вберегти наших дітей від негативних наслідків. Тут треба говорити про медіаосвіту, інтернет-етику та свідоме ставлення до контенту”, — зазначила Любомира Мандзій.

Учасники зустрічі з’ясували, як можна безпечно користуватися Інтернетом, протидіяти кіберзагрозам, попереджати випадки кібербулінгу, секстингу, фішингу тощо.

“За нашими даними, серед сучасних підлітків 13-15 років лише 22% не стикалися з онлайн-небезпеками. Тож для захисту дітей в Інтернеті була започаткована загальнонаціональна кампанія “Батьківський тиждень безпечного інформаційного простору”. Вона містить дистанційний курс з медіаграмотності для батьків”, — повідомила завідувачка лабораторії Інституту соціальної та політичної психології НАПН Любов Найдьонова.

Серед спікерів та учасників заходу — представники Міністерства цифрової трансформації, Міністерства культури, молоді та спорту, фахівці компанії “Google Україна”, а також неурядових організацій, наукової та освітньої спільнот.

Далі сертифікований тренер Google for Education Антоніна Букач проведе онлайн для учасників майстер-клас “Цифрові інструменти та можливості Google для безпечного Інтернету”.

Він містить корисні поради про використання цифрових інструментів, методичні рішення щодо супроводу й захисту дітей під час користування цифровим контентом. Відеотрансляція у записі доступна за посиланням http://bit.ly/37A9mdg.

Також вчителі та батьки можуть використовувати матеріали щодо безпеки дітей в Інтернеті, які є на сайті МОН: http://bit.ly/bezpeka-v-Іnterneti.

Джерело: mon.gov.ua

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

Amazon, Netflix, TikTok – одні з найбільших сексуальних експлуататорів у світі

Наступна стаття

Рада Церков закликає доопрацювати проект Закону про медіа

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *