Блог Ренді Маршалла

Прощення – для кого воно потрібне

“Ви не можете повернутися назад і змінити початок, але ви можете почати там, де ви є, і змінити закінчення”.     С. К. Льюіс

Прощення, це те, чого ми всі хочемо, але дуже важко дати, — це двостороння монета. Немає прощення без любові й любові без прощення. Той хто любить багато, багато й прощає.
Всі знають, що в цьому є правда. Але … якби прощення було легким, всі це робили б. Причина, чому я не зрозуміле — ваше правопорушення очевидне, моє помилка, ну… складна.
Всередині у нас усіх є щось, що хоче повернути образу за образу. Назвіть це, рахунок заощадження. Напевно, це щось ближче до помсти. Там справді є момент задоволення.  Я з’ясував, що є ціна, яку потрібно заплатити. Кожного разу.
Автор Льюїс Смедес дуже гарно підкреслює це: “Прощати — це звільнити в’язня, лише для того щоб зрозуміти, що в’язень — це я”.

По-іншому, якщо ми не можемо простити… ми руйнуємо той самий міст, через який ми самі повинні перейти.
Любов — це спілкування в активному розумінні. Любов діє. Прощення — це спілкування у реактивному сенсі.

Що означає звільнитися від образи?

Я вважаю, що це означає два важких, але необхідних кроки:
1) Це означає, що я відмовляюся зупинятися на образі. Перестаньте думати про це знову і знову. Перестаньте її зображати. Дайте парші спокій.
2) Це означає, що я відмовляюсь підіймати це знову. Немає ментального забуття, але є емоційне забуття. Це починається, коли я перестаю говорити з іншими про це. Слова мають дивовижну силу нагадування.
Прощення — це коли я відмовляюся від свого права завдати вам шкоди за те, що ви мені завдали болю. Єдиний спосіб, яким я можу “натиснути й забути те, що лежить позаду мене” – це відкрити двері в’язниці зсередини, тому що у мене один ключ.
Якщо ви не можете пробачити І забути, виберіть його.
[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Ренді Маршал

Автор трьох книг, більше 35 років бере участь у сфері комунікацій як спікер, професор з комунікацій, а також корпоративний консультант. Засновник Коледжу ораторів – заклад який навчає комунікації з метою вдосконалення комунікативних та лідерських навичок керівників. Навчає лідерству в Україні.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button