Релігія

Проникнення Росії в українські православні церкви та використання релігії як прикриття для шпигунства та військової діяльності − доповідь RUSI

Згідно зі звітом, опублікованим 29 березня Королівським об’єднаним науково-дослідним інститутом оборони (RUSI), деякі православні церкви в Україні становили консолідовану групу ідеологічно відданих московських агентів в Україні, які підтримували вторгнення. Російські спецслужби вербували та керували священниками в цих церквах, а монастирі та церкви використовувалися як надійні місця для персоналу та обладнання.

Джерело: ukrainian.voanews

«Використання релігії як прикриття – поширений прийом російських спецслужб та механізм захисту», − зазначають автори звіту.

Крім того, у статті цитується звіт Центру аналізу європейської політики (CEPA), в якому детально описуються дії Андрія Ткачова, священника, висвяченого у Львові, який зараз служить капеланом для молодих солдатів у Росії.

Ткачов за сумісництвом є відомим телеведучим і блогером. У своїх трансляціях він стверджує, що їхня війна ґрунтується на християнських принципах і що вони атакують виключно трансформаторів, а не людей з безсмертними душами.

Також цього тижня речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко відповів на коментарі Верховного комісара ООН з прав людини, що обшуки в будівлях УПЦ МП можуть бути дискримінаційними. Свої думки Ніколенко висловив на своїй сторінці у Facebook, заявивши, що Україна є демократичною країною, де свобода віросповідання захищена, але ця свобода не дозволяє особам брати участь у діях, які завдають шкоди національній безпеці.

Читайте також:

Стрітення. Старець Симеон, як приклад істинного патріота-християнина

Крім того, він закликав УВКПЛ уникати упереджених політичних суджень і покладатися у своїх звітах на фактичні докази.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button