війна

Про українських біженців 2022: соціологічне дослідження

Проведено та опубліковано результати дослідження «Біженці та внутрішньо переміщені особи російсько-української війни: соціальні характеристики та практики».

Джерело: РЕДПОСТ

Це дослідження провели науковці факультету соціології та державного управління НТУ «ХПІ». Загалом, було опитано 1 170 українців з різних регіонів країни.

Згідно з відповідями, люди не були готові до повномасштабної війни, і не готувалися до евакуації. Хоча більшість з них все ж таки відчували певне занепокоєння щодо можливого нападу.

З початком вторгнення 24 лютого 55% очікували швидкого завершення війни. Ще 37% не виїхали, тому що не схотіли покидати батьківщину. Основним фактором впливу на евакуацію був страх за своїх рідних і за власне життя.

Загалом, евакуація 2022 відбувалась у чотири хвилі: до вторгнення евакуювалися близько 3% опитаних, у перший день повномасштабної війни була масова евакуація, і близько 25% виїхало протягом першого тижня. Найбільше покинуло домівки впродовж березня та квітня, коли проводилася планова евакуація.

Близько 46% евакуювалися на власному транспорті, і лише 18% на евакуаційних потягах.

Найбільше люди виїжджали з міст. Це пов’язують з тим, що вони були більше обізнані з можливостями евакуації, а також менш залежними від сільського господарства. Проте, у селі люди мали більше можливостей сховатися від ракетних атак, оскільки підвали служили сховищами. У містах же на початку року бомбосховищ було небагато.

Читайте також:

Більша частина респондентів належить до середнього класу, мають сім’ї та дітей. Ці люди були доволі добре матеріально забезпечені. У багатьох з них є вища освіта, і вони працювали вчителями, науковцями, представниками ІТ та сфери послуг, а також займалися підприємницькою діяльністю.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Степан Ошурко

Журналіст видання Слово про Слово. Студент Факультету міжнародних відносин НАУ.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button