День української державності – нове державне свято у день хрещення Київської Русі-України

Президент України Володимир Зеленський під час промови до Дня Незалежності 24 серпня в Києві оголосив про впровадження нового українського свята – Дня Української державності.
Джерело: Радіо Свобода
«Ми починаємо відзначати День Української державності. Її точкою відліку ми вважаємо рік заснування Києва – столиці Київської Русі-України, яке недаремно називають містом, де все починається», – заявив Зеленський під час виступу на параді з нагоди 30-річчя Незалежності України.
За його словами, «зародження нашої державності ми будемо відзначати в день розквіту нашої державності – в День хрещення Київської Русі-України 28 липня. Зеленський під час промови підписав відповідний указ. На сайті голови держави документу наразі немає.
Читайте також:
Як відомо, День хрещення Київської Русі-України відзначається в Україні щорічно 28 липня − у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Як державне свято вперше встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі згідно з указом Президента України від 25 липня 2008-го року № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі-України».
“Як відомо, День хрещення Київської Русі-України відзначається в Україні щорічно 28 липня − у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.”
І дійсно: київський князь Володимир Великий охрестив у водах вітчизняного Йордану (а точніше – біля місця впадіння річки Почайни у Дніпро) мешканців своєї столиці. Й у такий спосіб проголосив християнство офіційною державною релігією Русі-України.
І ця вікопомна й доленосна для нашої Вітчизни та її народу подія – згідно української церковної традиції – припала насправді не на 28 липня, а саме на той літній день, коли відправляється урочистість згадування й вшанування пам’яті свв. старозавітніх мучеників Маккавеїв. Тобто – 14 серпня.
Таким чином Боже Провидіння немов би проклало певний і, насамперед, духовно-сакральний МІСТОК та взаємозв’язок і правонаступніть поміж близькосхідною Святою Землею та теперішньою Україною, між святим Божим градом Єрусалимом та Києвом. І який (Київ), як добре знаємо, з плином часу – успішно реалізуючи знамените пророче об’явлення і благословення св. апостола Андрія Первозванного – зажив славу та став виконувати вельми почесну й відповідальну духовну місію і призначення. Тобто Другого – східноєвропейського (а точніше – євразійського) й, передусім, східнослов’янського Єрусалиму.
Іншими словами, таким чином – уже протягом низки століть – реалізується певне пророче передбачення св. пророка Єремії та, загалом, усього Слова Божого. Себто те, згідно якого, відновивши свою єдність і цілісність, правдивий Господній люд “нового завіту” – щодо близькосхідного регіону – “в краю на півночі” (в сучасній Україні), тобто “ті [віруючі], що далеко перебуватимуть, прийдуть і будуватимуть Господній храм” (Єр.3:18; 31:8,31; Зах.6:8,15). Той відбудовуватимуть, як наголошував Сам Бог-Творець, “дім Мій” – себто істинне й різнобарвне та соборне містичне Тіло Христове новітньої доби, який “буде названий домом молитви для всіх народів” (Іс.56:7).
Себто мають здійснитися, зокрема, оці “слова пророків, як написано: “Потім повернуся і відбудую скинію Давидову, що впала [було], і те, що в ній зруйноване, відновлю і виправлю її, щоб шукали Господа інші люди і всі народи, серед яких звіститься ім’я Моє”, – говорить Господь, Який творить усе це” (Діян.15:15-17).
Амінь.
Р. S. І дещо детальніше про все це (та деяке дотичне до нього) можна ознайомитися, зокрема, отут:
https://kyrios.org.ua/spirituality/svyato/2175-14-serpnja-vinesennja-chesnih-drev-zhivotvorchogo-hresta-gospodnogo-ta-pamjat-muchenikiv-makkaveyiv.html