Україна

Представники «Голосу мучеників Корея» роздали дітям на сході України 40 тис. Нових Заповітів

У рамках благодійного проєкту представники «Голосу мучеників Корея» роздали дітям із зони конфлікту на сході України 40 тис. Нових Заповітів з малюнками.

Джерело: svitogliad

Коли Ваня отримав у подарунок «Новий Заповіт у Картинках» (Action Bible New Testament), він розплакався.

Ваня, маленький хлопчик, який живе у селі з населенням близько тисячі людей у так званій «сірій зоні» Східної України, яка формально належить Україні, але тимчасово непідконтрольні органам державної влади.

Діти, які живуть на цій території, майже щодня чують вибухи та мінометні обстріли, але все одно ходять до школи.

Саме у школі Іван отримав Дитячий Новий Заповіт, де зібралося близько 30 дітей.

«Коли Ваня отримав Новий Завіт, він раптом заплакав, тому що це нагадало йому батька, який був пастором невеликої місцевої церкви до того, як його затримали та посадили у в’язницю невдовзі після початку військового конфлікту», − розповів представник Фолі.

Побачивши реакцію Вані, організатори заходу помолилися разом із ним, щоб Бог захистив його батька.

Тепер вони щомісяця відвідують Ваню та його маму, підтримують їх матеріально та в молитві, а також почали шукати батька Вані, зв’язавшись із кількома міжнародними організаціями.

«Новий Заповіт у картинках», який отримав Ваня був одним із 40 000, які подарували дітям у зоні конфлікту на сході України в рамках проєкту, який фінансували та реалізовували декілька організацій, які об’єдналися для реалізації ініціативи, зокрема «Голосу мучеників-Корея», «Голос мучеників Канада», «Місія Євразія» і «Школа без стін».

З 2014 року регіон був охоплений збройним конфліктом, переслідуванням євангелістів та тоталітарною політикою.

Європейський євангельський альянс (ЄЄA) нещодавно назвав його регіоном Європи, де церква страждає найбільше.

«Хтось може сказати: “Ми повинні почекати, поки припиняться бойові дії, а потім розповсюджувати Біблію”, але ми та інші організації, які підтримують місцевих християн, добре розуміємо, що коли в певній місцевості відбувається серйозний конфлікт, саме тоді люди звертаються до Бога і відкриваються для читання Біблії. Вони шукають надію. Їм, як і раніше, потрібно ходити на роботу та на базар, а їхнім дітям до школи».

Для поширення Біблій під час збройних конфліктів потрібні місцеві християни, які добре знають місцевість.

«Найважчу роботу завжди виконують місцеві віруючі», – сказав Фолі.

«Це не та ситуація, коли вони просто їздили на вантажівках і роздавали дитячі Біблії. Їм довелося піти на великий ризик і подолати багато труднощів, щоб поширити ці Нові Завіти у малюнках серед дітей кожної церковної громади. Їм доводилося перетинати кордони і переважно пересуватися за умов повної таємниці. Вони працювали з місцевими віруючими у кожному населеному пункті, щоб дізнатися, як і коли пересуватися, де і кому роздавати Біблії. Це не той проєкт, який могли б виконати місіонери чи короткострокові місіонерські команди, незалежно від того, наскільки великий їхній бюджет».

Представник Фолі каже, що, хоча розповсюдження 40 000 Нових Завітів у картинках уже завершено, робота служіння все ще триває.

«Кожна Біблія була подарована дитині з реальними потребами та реальними проблемами. Як і у випадку з родиною Вані, місцеві християни співпрацюють з організаціями, які об’єдналися для цього проєкту, щоб знайти зниклих пасторів, допомогти євангельським християнам, які страждають через свою віру, та відповісти на запитання дітей, які хочуть більше дізнатися про Ісуса».

Як приклад вона наводить 10-річного Максима, який походив із християнської родини з непідконтрольної українській владі території.

«Влітку він може їздити до бабусі до менш обмеженої частини України. Саме там, у літньому таборі, він отримав один із «Нових Завітів у картинках». Наприкінці літа, коли Максим повернувся додому, він привіз отриману Біблію з собою, та тепер читає її вдома з родиною. Таким чином, вплив поширюється не тільки на дітей, які спочатку отримали Біблію».

Представник Фолі сказав, що за оцінками організацій, проєкт торкнувся понад 100 000 членів сімей і надав ресурси близько 700 християнським лідерам зі 126 церков на сході України.

Читайте також: 

«Християни із закритих країн знають ефективні та безпечні способи зв’язатися з мешканцями сусідніх регіонів чи держав, на відміну від місіонерів, які приїжджають ззовні та часто змушені залишати країну у разі конфлікту чи через коронавірус», – зазначив представник Фолі.

Місцеві віруючі кажуть нам: «Дайте нам такі інструменти, як ці Нові Заповіти в малюнках, і ми виконаємо роботу». Такою є стратегія «Голосу мучеників» у всьому світі з часів холодної війни, і вона продовжується сьогодні, коли ми надаємо матеріали підпільним християнам у більш ніж 70 країнах, де християн переслідують або обмежують».

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button