війна

Представлення доповіді ІРС «Російські атаки на релігійну свободу в Україні» у США

Максим Васін, виконавчий директор Інституту релігійної свободи, презентував нову доповідь ІРС «Російські атаки на релігійну свободу в Україні» під час Міжнародного симпозіуму з права та релігії, який відбувся з 2 по 4 жовтня 2022 року на базі університету BYU в місті Прово в штаті Юта, США.

Джерело: irs

Цей щорічний захід відбувся за ініціативи Міжнародного центру права та релігієзнавства. Юристи, релігієзнавці, інші дослідники, урядовці, громадські активісти та журналісти з 40 країн зібралися, щоб обговорити роль релігії в миробудівництві.

Щодня під час пленарних та тематичних засідань підіймалась тема безпричинно розв’язаної Росією агресивної війни проти України. Кульмінацією дискусій, присвячених цій темі, стала презентація нового дослідження ІРС про воєнні злочини Росії проти українських релігійних громад і діячів.

Під час свого виступу Васін виділив три пункти справжньої мети Росії, яка проглядається у промовах і діях президента РФ Володимира Путіна і відповідає ідеології «руського мира», а саме знищення України:

  1. Як суверенної держави;
  2. Як нації з власною мовою, культурою та релігійним багатоманіттям;
  3. Як демократичного суспільства, орієнтованого на європейську інтеграцію, народовладдя та верховенство права.

«Заради цієї мети та своїх імперських амбіцій керівництво Росії готове й надалі знищувати цілі міста, культурну й духовну спадщину України, а на окупованих територіях насамперед боротися з проявами української ідентичності, насаджувати власне репресивне законодавство й тоталітарний режим управління», – наголосив виконавчий директор Інституту релігійної свободи.

Також ІРС представив низку рекомендацій міжнародній спільноті щодо притягнення до відповідальності представників Росії, винних у здійсненні та виправданні російської агресії в Україні.

Читайте також:

Схожі статті

Державний департамент США засуджує руйнування релігійних об’єктів Росією в Україні

У заході взяли участь високопосадовці різних держав та експерти, які під час особистих зустрічей отримали видрукований примірник звіту ІРС, а саме:

  • Рашад Хуссейн, Посол США з особливих доручень у справах міжнародної релігійної свободи;
  • Нурі Туркель, Голова Комісії США з міжнародної релігійної свободи;
  • Баронеса Емма Ніколсон, членкиня Палати лордів парламенту Великобританії, голова комітету із питань сексуального насильства під час конфлікту, голова загальнопартійної парламентської групи із закордонних справ;
  • Джеймс Крісті, Посол з особливих доручень Канадської мультиконфесійної федерації;
  • Ян Фігель, колишній Спеціальний посланник з питань свободи релігії чи переконань Європейського Союзу, член Міжнародної ради експертів IRFBA (Словаччина).
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button