Християнські новини

Понад 1000 випадків переслідування християн в Індії зафіксовано з 2014 року

В Індії з моменту приходу до влади прем’єр-міністра Нарендри Моді і його індуїстської націоналістичної партії “Бхаратія джаната” зареєстровано понад 1400 випадків переслідування християн.
Захисники прав людини в середу ознайомили співробітників конгресу про наростаюче індуїстське націоналістичне насильство над християнами та іншими релігійними меншинами Індії під час події на Капітолійському пагорбі, яку організували група по стеженню за переслідуваннями International Christian Concern.
ICC, правозахисна організація, що базується за межами Вашингтона, округ Колумбія, часто отримує повідомлення про згвалтування, побутове насильство, звинувачення в примусовому наверненні та інші зловживання, вчинені проти християн у країні, де  більшість становить індуїстів.
“Такі випадки стають звичними в Індії й значною мірою підживлюються риторикою BJP та інших посадових осіб [Rashtriya Swayamsevak Sangh]”, – заявив на початку брифінгу директор захисту ICC Матіас Пертула. “Вони показують чітке свідчення про занепад релігійних свобод та посилення переслідувань християн та інших релігійних меншин”.
Шон Нельсон, юрисконсульт глобальної релігійної свободи з правозахисною групою ADF International, представив тривожну статистику щодо посилення переслідувань християн з початку режиму Моді.
«За період з 2014 по 2018 рік в Індії спостерігається різке зростання насильства, спрямованого на релігійні меншини», – сказав він. «Правозахисні організації, що базуються на вірі, за останні п’ять років зафіксували понад 1000 інцидентів проти християнської меншини. Це не включає інших громад меншин, які стикаються з іншими рівнями насильства та переслідування».
Нельсон сказав, що 16 з 29 штатів Індії “регулярно стають свідками нападів на християн”.
“У 2018 році релігійні організації повідомили про 292 випадки насильства щодо християнської громади в Індії”, – сказав Нельсон.
«Інші віруючі меншини, включаючи мусульман, також стикаються з насильством. В індуїстській ідеології жодна інша віра, крім індуїстської, не є безпечною. Християни вважаються західними агентами, а мусульмани належать десь ще, можливо, до Пакистану. Індійці можуть бути лише індуїстами, тому це екстремальна форма націоналізму”.
За словами Нельсона, щомісяця 2019 року в Індії спостерігалося більше випадків переслідування проти християн, ніж у 2018 році.
“Наприклад, у серпні 2018 року було 14 атак”, – пояснив Нельсон. «Цього року в серпні було 33 напади. Щомісяця ви бачите абсолютно те саме».
Дані, на які спирається Нельсон, на брифінгу збираються через ініціативу, яку здійснює ADF India, організація, яка відрізняється від ADF International та її партнерів. Доступ до цих даних можна отримати в Інтернет-базі під назвою MapViolence.In, яка відстежує “випадки цілеспрямованого насильства та ворожнечі проти християн в Індії”.
“Оскільки до кінця року нових даних ще не має, то лише за серпень було 219 атак”, – додав Нельсон. «За 2018 рік було 156 атак за той самий час».
Інциденти, зафіксовані в базі даних, перевіряються або шляхом прямого контакту з кимось, близьким до жертв, надійним незалежним джерелом новин у регіоні, або підтвердженням влади чи юридичної документації.
Згідно з онлайн-картою, зафіксовано 1457 випадків переслідування з 2014 року.
Нельсон пояснив, що випадки переслідування визначаються як посягання на пасторів церкви або членів церкви, пошкодження або осквернення місць культу, порушення молебнів чи зборів, звинувачення у вимушених чи шахрайських наверненнях, насильні чи примусові навернення в індуїзм та відмова в наданні дозволу релігійним меншинам для встановлення місць культу.
У семи штатах Індії діють закони проти навернення, які криміналізують навернення за допомогою приманок чи інших шахрайських засобів. Однак законами про навернення часто зловживають індуїстські націоналістичні групи, які виступають проти існування християнських місіонерів або служінь у своїх громадах.
«У 2018 році було закрито 100 церков. Індуїстські фундаменталісти або напали на них, або подали скарги в поліцію “, – сказав Нельсон. “Християни піддаються нападу банд і звинувачуються у наверненні інших силою”.
Хоча в останні роки насильство індуїстської мафії проти християн зростає, злочинці часто відчувають рівень безкарності з боку місцевих органів влади.
Суніта Вісванат, співзасновниця «Індусів за права людини», засудила зростання індуїстського екстремізму в Індії.
“Нас тривожать жахливі репресії відкриті дебати та політичні висловлювання, які відбуваються в індійському громадянському суспільстві сьогодні”, – сказала вона під час брифінгу. “Це придушення і насильство відбувається в ім’я індуїзму, якого ми не визнаємо і не можемо прийняти”.
Понад 1000 християн у 10 різних індійських штатах попросили вибрати число від одного до п’яти, щоб вказати, наскільки вони стурбовані своєю безпекою. Відповідь “одного” означала найменше занепокоєння, а відповідь “п’яти” – найбільше занепокоєння.
Всього 68,8 відсотка респондентів відповіли, що їх стурбованість знаходиться на рівні п’яти, це означає, що вони найбільше стурбовані своєю безпекою в Індії. Тим часом 13,55 відсотка відповіли, що їх стурбованість знаходиться на рівні чотирьох.

Більше про переслідування християн в Індії:

“Якщо їх об’єднати, це 82,14 відсотка, усі вони стосуються християн Індії”, – сказав Пертула.
Понад 85 відсотків респондентів, які опитувались в опитуванні МКК за 2018 рік, заявили, що вони також відчувають себе менш захищеними в уряді Моді.
“Огляд дає похмурий погляд на життя індійських християн”, – сказав Пертула.
Індія посідає десяте місце з найгірших країн у світі, коли йдеться про переслідування християн, згідно з даними Всесвітнього списку спостережень США за 2019 рік “Open Dors”.

Джерело: christianpost.com

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button