Світ

Понад 1000 релігійних лідерів закликають до Різдвяного припинення вогню в Україні

Понад 1000 релігійних лідерів США закликають до різдвяного припинення вогню в Україні через 10 місяців після того, як Росія вдерлася на територію країни. Лідери, які представляють широкий спектр конфесій, висловили надію, що тимчасове перемир’я може призвести до переговорів про постійний мир.

Джерело:  Religion News Service

«Як люди віри та совісті, вірячи у святість усього живого на цій планеті, ми закликаємо до Різдвяного перемир’я в Україні, – йдеться у заяві. − У дусі перемир’я, яке відбулося в 1914 році під час Першої світової війни, ми закликаємо наш уряд взяти на себе провідну роль у припиненні війни в Україні шляхом підтримки закликів до припинення вогню та врегулювання шляхом переговорів, перш ніж конфлікт закінчиться ядерною війною, яка може спустошити екосистеми світу та знищити все Боже творіння».

Підписанти виступають за те, аби вогонь було припинено з 24 грудня до 19 січня, 12-го дня Різдва Христового за православним календарем.

Заяву було надіслано до Управління Білого дому з релігійних і добросусідських партнерств у вівторок вранці (20 грудня). Підписанти мають намір зустрітися з представником цього офісу, щоб закликати адміністрацію Байдена очолити як тимчасове припинення вогню, так і довгострокові мирні переговори.

Понад 6000 мирних жителів загинули в Україні з початку війни, і українці готуються до суворої зими, оскільки пошкоджена інфраструктура та переміщення роблять тепло рідкістю.

Серед перших, хто підписав заяву, — пастор і активіст преподобний Вільям Дж. Барбер II, засновник Центру Шалом рабин Артур Васков, вчений і прогресивний активіст Корнел Вест і Тарунджіт Сінгх Буталія, виконавчий директор Religions for Peace USA.

Схожі статті

Заява була написана представниками кількох мирних груп, включаючи Fellowship of Reconciliation, CodePink і Національну раду старійшин. Вербувати підписантів до заяви почали в середині листопада.

«Оскільки війна в Україні йде вже 10-й місяць, єдина впевненість полягає в тому, що кількість убитих і поранених, яких вже сотні тисяч, продовжуватиме зростати, як і біженці війни, яких вже 14 мільйонів, не кажучи вже про гуманітарні наслідки, які відчуває Європа та увесь світ», – сказав Аріель Голд, виконавчий директор Fellowship of Reconciliation USA, в окремому пресрелізі.

На цю вимогу надихнуло різдвяне перемир’я, яке відбулося під час Першої світової війни. Хоча тодішні національні лідери проігнорували прохання папи Бенедикта XV про офіційне припинення вогню, 24 грудня 1914 року німецькі та британські війська на Західному фронті взяли участь у неформальному, непостійному перемир’ї, виходячи зі своїх окопів, щоб співати колядки та ділитися сигарами, їжею та напоями протягом кількох коротких годин.

Читайте також:

«Переговори — це не евфемізм капітуляції й не раціоналізація агресії Путіна, — заявила в пресрелізі Медея Бенджамін, ще одна з авторів заяви та співзасновниця миротворчої групи CodePink. − Це просто визнання того, що кінець цієї війни не може бути досягнутий подальшою війною».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

 1. “Лідери, які представляють широкий спектр конфесій, висловили надію, що тимчасове перемир’я може призвести до переговорів про постійний мир.”
  І заклик до таких “переговорів” і саме у той час, коли диявольські – криваво-кацапські бандити, покидьки і мерзотники утримують під своєю загарбницькою окупацією досить значні території на Сході і Півдні України (включаючи Донбас і Крим), означає ніщо інше, як примушування України до КАПІТУЛЯЦІЇ. Чи, принаймні, до такого – виключно тимчасового “миру”, що невдовзі неминуче обернеться НОВОЮ варварською агресією з боку тоталітарно-ординської московії-росії.

  “…кінець цієї війни не може бути досягнутий подальшою війною.”
  Справжній кінець цієї війни ти подальший – дійсно міцний і справедливий мир (принаймні, в цій частині Європи і світу) можливий лише за такої умови.
  Тобто. Нинішня держава-агресорка й кривава терористка (рф) має зазнати повної й остаточної – військово-політичної поразки і краху. І, зрозуміло, з її повною демілітаризацією, включаючи денуклеаризацію, та демократизацією суспільно-політичного устрою. А також притягнення до відповідальності всіх її воєнних злочинців – від головних (у кремлі) і до останнього рядового звірюги; належна компенсація всіх збитків і втрат, що були нанесені Україні та її громадянам у перебігу цієї геноцидної бійні, і т. п.
  Коротше кажучи, рф – принаймні, у тому вигляді, в якому вона є нині – неодмінно й назавше має припинити своє ганебне існування!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button