Новини культуриХристиянські новини

Першодруки “Нового завіту”, “Острозької Біблії” зберігають у Гарварді

Американський Гарвардський Університет має одне з найбільших у світі зібрань української літератури. Тут є першодруки “Нового завіту”, “Острозької Біблії”, “Абетки Федорова”, “Кобзаря”, оригінали документів доби Івана Мазепи, пише ukrainian.voanews.

“У Бібліотеці Гоутон зберігаються такі цінні книжки, як першодруки Івана Федорова. Скажімо, “Буквар” – це дуже цінна книга, ні одного примірника якого немає навіть в Україні. “Острозька Біблія”, “Псалтир”, “Кобзар” Шевченка 1840 року, першодрук “Енеїди” Котляревського, рукопис Сковороди, маємо першодрук, оригінал книги Куліша, видання Києво-Печерської Лаври, грамоти Івана Мазепи”, – повідомила науковець університету, бібліограф українських колекцій Ольга Алексич.

Українські книжки у Гарварді почали збирати на початку ХХ ст. Здебільшого це були подарунки колекціонерів. І лише зі створенням при Гарварді Українського наукового інституту понад 50 років тому літературу з України почали закуповувати систематично.

У Гарварді є кілька бюджетів на українську книгу. Англомовні книжки про Україну друкує та закуповує здебільшого Український інститут. Україномовні книжки й журнали – це прерогатива Гарвардської бібліотеки Вайденер.
“На сьогодні купуємо з України, які були видрукувані в Україні, приблизно 1,5-2 тисячі книг та журналів щороку. Ми використовуємо до 100 і більше тисяч доларів на рік на закупівлю української книги”, – каже Ольга Алексич. Паралельно бібліотека рідкісних книжок Гоутон виділяє кошти на придбання стародавніх видань.

Джерело: ukrainianpeople.us

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!